نکات خرید سگ هاسکی

نکات خرید سگ هاسکی

شما یک سگ هاسکی می‌خواهید؟ البته که اگر علاقه‌ای به سگ‌ها داشته باشید، مطمئناً یکی از انتخاب‌های شما سگ هاسکی است. آن‌ها بسیار زیبا هستند و چشمانی نافذ دارند. به‌علاوه آن‌ها مانند گرگ به نظر می‌رسند که بسیار خوب است. مواردی وجود دارد که همه صاحبان باید قبل از خرید سگ هاسکی از آن‌ها اطلاع داشته باشند. در این مقاله به نکات خرید سگ هاسکی می‌پردازیم؛ مانند هر حیوان خانگی دیگر سگ هاسکی با مجموعه‌ای از نیاز‌های خاص خود همراه است تا بتواند به‌عنوان یکی از اعضای دوست‌داشتنی خانواده باقی بماند.

نوازش

نوازش و همراهی یکی از نکات خرید سگ هاسکی است. انتظار داشته باشید با دم تکان دادن کنار در خانه به شما خوشامد بگوید و با نوازش و لیس زدن شما را خیس کند. این کار همین‌جا متوقف نمی‌شود. آن‌ها می‌خواهند روی زانوی شما بنشینند و تا آنجا که ممکن است به دنبال شما باشند.

هر کاری که می‌توانند انجام می‌دهند تا به شما نزدیک شوند و عشق را احساس کنند. اطمینان حاصل کنید که زمان کافی برای ارائه پاسخ به نیازهای سگ هاسکی خود دارید. اگر بیش از هشت ساعت از خانه دور هستید، یک سگ هاسکی انتخاب خوبی نیست.

با خواندن مقاله زیر با این سگ بیشتر آشنا شوید، تا در ادامه به مطالب سازگاری سگ ‌هاسکی با حیوانات بپردازیم.

سگ هاسکی

رهبری سگ هاسکی

هاسکی شما به یک رهبر احترام گذاشته و از او پیروی می‌کند تا زمانی که بداند آن شخص کیست. شما و دیگر اعضا خانواده از سنین جوانی سگ هاسکی خود باید اقتدار خود را به‌عنوان رئیس به او نشان دهید.

همچنین سگ شما باید درک کند که نسبت به سایر اعضا خانواده، ازجمله کودکان، پایین‌تر است. سگ‌های هاسکی لجباز هستند.

آن‌ها کاری را که می‌خواهند انجام می‌دهند. او ممکن است از فرمان سرپیچی کند یا شانس خود را در شکستن قوانین امتحان کند و اگر خلاف آن را به آن‌ها بگویید، سروصدا ایجاد کند.

ضروری است که این رفتار را کنترل کنید، در غیر این صورت ممکن است هاسکی خود را بر خانه حاکم کنید؛ بنابراین رهبری خوب، یکی از نکات خرید سگ هاسکی است.

رهبری سگ هاسکی
رهبری سگ هاسکی

حیوانات خانگی دیگر در کنار سگ هاسکی

در نکات خرید سگ هاسکی باید به حیوانات خانگی دیگر خود نیز توجه کنید. هاسکی می‌تواند یک حیوان خانگی دوستانه باشد و به‌طورکلی با سگ‌های دیگر کنار می‌آیند. اگرچه ممکن است بخواهد در میان آن‌ها از بالاتر بودن موقعیت خود اطمینان حاصل کند. آن‌ها طبیعت درنده‌ای دارند به این معنی که حیوانات خانگی کوچک دیگر مانند پرندگان، موش‌ها، همسترها و خرگوش‌ها ممکن است ترکیب خوبی نباشد. ادغام هاسکی با حیوانات خانگی کوچک‌تر امکان‌پذیر است اما باید در سنین بسیار کم و با نظارت مداوم انجام شود.

توجه به اقلیم از نکات خرید سگ هاسکی

هاسکی‌ها از شرایط قطبی همنام خود می‌آیند و مناطق با آب‌وهوای خنک‌تر بهترین مکان برای آن‌ها هستند. اگر در یک منطقه گرم‌تر زندگی می‌کنید، هاسکی شما باید به مقدار مناسب سایه، تهویه هوا و آب دسترسی داشته باشد زیرا گرما می‌تواند مشکلات جدی سلامتی ایجاد کند.

فضای زندگی سگ هاسکی

هاسکی‌ها حیواناتی مستقل و کنجکاو هستند. آن‌ها به منطقه‌ای نیاز دارند که بتوانند در آن پرسه بزنند و اکتشاف کنند. اگر در یک آپارتمان زندگی می‌کنید، یا قصد دارید حیوان جدید خود را به‌عنوان سگ خانه نگه‌دارید، هاسکی احتمالاً مناسب شما نیست. آن‌ها دارای پشتی قدرتمند هستند و می‌توانند از حالت نشسته به ارتفاعات چشمگیر بپرند؛ بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که فضای زندگی آن‌ها با نرده‌های بلند احاطه‌شده است. سگ‌های هاسکی همچنین هنرمندان عالی فرار هستند.

نکات خرید سگ هاسکی
فضای زندگی سگ هاسکی

ورزش

سگ‌های هاسکی که در اصل سگ‌های سورتمه بودند، انبوهی از انرژی را دارند که باید هرروز سوزانده شوند. اگر آن‌ها منطقه کوچکی در خانه داشته باشند، به پیاده‌روی منظم و ورزش نیاز دارند در غیر این صورت بی‌حوصلگی و رفتارهای مخرب ایجاد می‌شود. در دمای گرم‌تر میزان نیاز آن‌ها به ورزش به‌طور قابل‌توجهی کاهش می‌یابد و از هر نوع ورزش سخت باید خودداری کرد.

سروصدای سگ هاسکی

اگر به دنبال حیوان خانگی برای پر کردن موقعیت مأمور امنیت خانه خود هستید، یک هاسکی دور از انتخاب ایده‌آل است. گرچه ممکن است یک سگ نگهبان گرگ مانند خوب به نظر برسد اما هاسکی‌ها به‌ندرت پارس می‌کنند. خلق‌وخوی دوستانه آن‌ها به این معنی است که احتمال دوست شدن با یک متجاوز بیشتر از ترساندن آن‌ها است.

اگرچه آن‌ها در پارس کردن کم‌کار هستند، صدای ناله و زوزه کشیدن را که صاحبان هاسکی به‌عنوان حرف زدن می‌شناسند جبران می‌کند. مخصوصاً هنگام جلب‌توجه، سرگرمی یا غذا آماده باشید تا با هاسکی خود بحث‌های قابل‌توجه یک‌طرفه داشته باشید.

آن‌ها نیز زوزه می‌کشند. زوزه کشیدن راه برقراری ارتباط آن‌ها است؛ بنابراین اگر هاسکی شما با هشدارهای ماشین و خانه، پرندگان و حتی آژیرها ارتباط برقرار می‌کند تعجب نکنید. جالب است بدانید که صدای آژیر ماشین‌های آتش‌نشانی موردعلاقه آن‌ها است. پس سروصدا را در نکات خرید سگ هاسکی قرار دهید.

هاسکی پارس نمی‌کند!

این سگ به‌ندرت پارس می‌کند و بیشتر مواقع زوزه می‌کشد. درواقع هاسکی یک نژاد سگ آرام است. وقتی هاسکی زوزه می‌کشد، دلیلی برای این کار او وجود دارد. ممکن است دل‌زدگی، اضطراب (اگر تنها بماند)، ناامیدی یا حتی بیماری باشد، البته این احتمال کم است.

نکته اصلی در اینجا کشف دلیل و پرداختن به آن است و این موضوع نباید چندان سخت باشد.

نکات خرید سگ هاسکی
هاسکی پارس نمی‌کند!

نگهبانی

در نکات خرید سگ هاسکی این موضوع را برای خود یادآوری کنید که سگ هاسکی نگهبان خوبی نیست. اگرچه ممکن است این‌گونه به نظر نرسد. بیایید فکر کنیم اگر واقعاً بخواهید از یک سگ هاسکی برای یک سگ نگهبان استفاده کنید، چه اتفاقی می‌افتد:

  • متجاوز بدون اجازه وارد ملک می‌شود، هاسکی صدایی را می‌شنود و برای تحقیق می‌رود.
  • هاسکی متجاوز را می‌بیند که با دیدن یک سگ عصبی می‌شود و هاسکی شما دم تکان می‌دهد.
  • متجاوز درحالی‌که به فرار از خانه فکر می‌کند، هاسکی او را به‌عنوان بهترین دوست جدید می‌بیند.
  • متجاوز شروع به برگشتن می‌کند اما هاسکی اسباب‌بازی موردعلاقه خود را می‌آورد تا بتواند بازی کند و درنهایت متجاوز و هاسکی بهترین دوستان می‌شوند.

توجه به تغذیه از نکات خرید سگ هاسکی

در مورد تغذیه که یکی از نکات خرید سگ هاسکی می‌تواند باشد، نگران نباشید. در یک ساعت معمولی به آن‌ها غذا بدهید و تا زمانی که آماده شدند غذا بخورند و از یاد نبرید که گفتیم آن‌ها لجباز هستند. هاسکی همچنین می‌توان روده‌های حساس داشته باشد.

در طبیعت آن‌ها از حیواناتی که شکار می‌کنند یک رژیم غذایی گوشت و استخوان دارند. بنابراین هنگام انتخاب غذا برای هاسکی خود از غذاهای حاوی غلات، سبزیجات و مواد افزودنی و مواد نگه‌دارنده دوری کنید در غیر این صورت مقدار مواد مغذی مفید را محدود می‌کنید. ممکن است مجبور شوید کمی بیشتر برای تغذیه آن‌ها هزینه کنید اما در هزینه‌های دامپزشکی صرفه‌جویی می‌کنید.

توجه به تغذیه از نکات خرید سگ هاسکی
توجه به تغذیه از نکات خرید سگ هاسکی

آراستگی از نکات خرید سگ هاسکی

وقتی‌که نوبت به نظافت می‌رسد، هاسکی به مقدار متوسطی نگهداری احتیاج دارد. پوشش ضخیم آن‌ها نه‌تنها آن‌ها را شاهانه نشان می‌دهد، بلکه آن‌ها را در دمای بسیار پایین از انجماد گرم نگه می‌دارد. دوستداران هاسکی می‌دانند که نظافت می‌تواند یک کار بزرگ باشد.

مهم است که بدانید این سگ‌ها به‌عنوان یک نژاد دارای پوشش دوتایی هستند. نظافت سگ‌های دو روکش کمی سخت‌تر از سگ‌های صاف یا تک روکش است. موهای آن‌ها می‌تواند کوتاه یا بلند باشد. حداقل سالی یک‌بار سگ‌های دو روکش، تمام زیرپوش خود را می‌ریزند. این یک روند طبیعی است که در آب‌وهوای گرم‌تر از زادگاه خود اتفاق می‌افتد و به آن‌ها در مدیریت گرما کمک می‌کند.

مراحل نظافت

در اینجا شما را با مراحل آراستگی هاسکی خود کمی آشنا می‌کنیم. هر دو روکش هاسکی خود را حداقل هفته‌ای یک بار شانه بزنید. ریزش زیرپوش را مدیریت کنید. یک بار در ماه کافی است که او را به حمام ببرید. از بریدن سبیل‌های سگ خود جلوگیری کنید. با استفاده از ناخن‌گیرهای سگی، ناخن‌های او را نظافت کنید.

هاسکی در جوانی

موضوعی که باید در خصوص نکات خرید سگ هاسکی بدانید این است که وقتی هاسکی توله‌سگ است، باید به همان تعداد کودک و بیشتر حیوانات (به‌ویژه سگ‌ها و گربه‌های دیگر) معرفی شود.

کاری که بعضی افراد انجام می‌دهند این است که آن‌ها را به مرکزی که هم برای سگ‌ها است هم برای گربه‌ها می‌برند تا بیشترین تعامل را داشته باشند.

هاسکی در جوانی
هاسکی در جوانی

شما می‌خواهید آن‌ها با کودکان و دیگر حیوانات خانگی احساس راحتی کنند و آن‌ها را به‌عنوان یک تهدید تلقی نکنند. با این کار شما بیشترین شانس را در اختیار خود قرار می‌دهید که هاسکی شما در بزرگ‌سالی نسبت به اطرافیان خود واکنش مثبت نشان دهد. وقتی هاسکی جوان‌تر است خیلی راحت‌تر می‌توان روی آن تأثیر گذاشت تا زمانی که بزرگ‌تر شده است.

خصوصیت شکارچی از نکات خرید سگ هاسکی

سگ‌های هاسکی همیشه یک شکارچی قوی خواهند ماند. نیاکان هاسکی در طبیعت شکار می‌کردند و این رفتار هنوز هم بخشی از شخصیت این نژاد است. در بالا ذکر کردیم که برای داشتن هاسکی در بزرگ‌سالی باید آن‌ها را نسبت به حیوانات خانگی دیگر به‌خصوص گربه‌ها اجتماعی کنیم.

مسئله این است که این خوی شکارچی ذاتی است و باوجود همه تلاش‌هایی که در سنین پایین انجام می‌دهید، هرگز به‌طور کامل این نژاد را ترک نمی‌کند. بنابراین در نکات خرید سگ هاسکی باید به این مسئله توجه کافی داشته باشید. هاسکی به‌طور ذاتی پستانداران کوچک را طعمه می‌بیند و به دنبال آن‌ها می‌دود و آن‌ها را از بین می‌برد. متأسفانه، بیشتر گربه‌ها در این گروه پستانداران کوچک قرار می‌گیرند.

اطلاعات بیشتر در مورد ژرمن شپرد با مطالعه‌ی مطلب زیر:

سگ ژرمن

سگ ژرمن

هاسکی و گربه در یک خانه

بسیاری از خانواده‌ها هستند که با هاسکی و گربه خود (گربه‌ها) در هماهنگی کامل زندگی می‌کنند. بااین‌حال، داستان‌هایی نیز وجود دارد که آن‌ها سال‌ها فقط به امید یک روز معاشرت می‌کردند تا هاسکی گربه را نابود کند. بسیاری از مردم شاید با من مخالف باشند اما آیا این موضوع به این معنا نیست که آن‌ها تاکنون خوش‌شانس بوده‌اند؟ من که چنین فکر می‌کنم؛ بنابراین توصیه من این است که داشتن یک هاسکی و یک گربه را در یک خانه با هم در نظر نگیرید.

نکات خرید سگ هاسکی
هاسکی و گربه در یک خانه

نژادهای هاسکی تمایل زیادی به دویدن دارند و به‌طورکلی از طعمه‌های زیادی نیز برخوردار هستند. به این معنی که اگر حصار شما به‌اندازه کافی بلند یا ایمن نباشد گربه‌های همسایگان شما ممکن است هدف قرار گیرند. این بدان معنا نیست که آن‌ها نمی‌توانند در کنار حیوانات خانگی کوچک‌تر خوشبختانه زندگی کنند، فقط این است که باید بیشتر مراقب آن‌ها باشید تا آن‌ها با خیال راحت از شکار دور باشند.

در رابطه با سازگاری سگ هاسکی با سایر حیوانات خانگی، خواندن مقاله زیر را به شما پیشنهاد می‌دهیم:

سازگاری سگ هاسکی با حیوانات

لجبازی هاسکی

چندین ویژگی شخصیتی وجود دارد که هاسکی را تعریف می‌کند و لجبازی قطعاً یکی از آن‌ها است. اگر در نکات خرید سگ هاسکی به دنبال موضوعی غیرازاین باشید، کاملاً خنده‌دار است. بااین‌وجود می‌توانید در جوانی به آن‌ها نوعی آموزش بدهید و ممکن است این آموزش به شما کمک کند.

هاسکی در بزرگ‌سالی

اگر سگ هاسکی را نجات دادید که به روش دیگری پرورش‌ یافته است ناامید نشوید. توصیه در اینجا این است فقط فکر نکنید برای آموزش خیلی دیر است زیرا آن‌ها کمی پیشرفت می‌کنند. از همان روز آموزش را شروع کنید. امروز آموزش آن‌ها دشوارتر از شرایط دیروز است اما به‌احتمال‌زیاد آسان‌تر از که آن را به فردا موکول کنید. به یاد داشته باشید، هاسکی یک سگ دسته است و به‌عنوان رهبر دسته خود به شما نگاه می‌کند و این موضوع به نفع شما است زیرا احتمال بیشتری دارد که از دستورات شما پیروی کنند.

هاسکی مقدار زیادی خز از دست می‌دهد!

در مورد نکات خرید سگ هاسکی، ممکن است فکر کنید برای این کار آماده هستید اما احتمالاً نخواهید بود. کاملاً به معنای واقعی کلمه برای هر کسی که هاسکی دارد تعجب‌آور است. از خود خواهید پرسید که دقیقاً این‌همه خز از کجا آمده است؟ برنامه‌های روزمره شما باید برای این مشکل تغییر کنند و به‌احتمال‌زیاد مجبور خواهید شد هر روز جاروبرقی بکشید.

انواع پوشش سگ هاسکی

هاسکی دو پوشش دارد. یک زیرپوش متراکم دارد و این همان است که به‌طورمعمول دو بار در سال می‌ریزد (معمولاً یک بار در بهار و یک بار در پاییز). پوشش دیگر، لایه خز در بالا که به آن پوشش اولیه می‌گویند، نسبتاً کوتاه است و از موهای محافظ تشکیل شده است. این‌ها یک لایه عایق اضافی به هاسکی می‌دهند و همچنین در محافظت از آن‌‌ها در برابر صدمات سطحی و عفونت گزش حشرات است.

انواع پوشش سگ هاسکی
انواع پوشش سگ هاسکی

عدم جداسازی هاسکی از بند

همان‌طور که پیش‌ازاین گفته شد، هاسکی دارای قدرت شکار بسیار بالایی است. باوجود معاشرت صحیح و آموزش درست، شما قادر به ریشه‌کن کردن غرایز طبیعی آن‌ها نخواهید بود. این غرایز از بدو تولد در سگ تعبیه شده و علی‌رغم تمام تلاش‌هایی که ممکن است انجام دهید، در پایان باز هم با آن‌ها خواهد بود.

داستان‌های بی‌شماری از صاحبان هاسکی وجود دارد که سال‌ها هاسکی خود را بدون هیچ مشکلی از خانه بیرون آورده‌اند تا اینکه یک بار با دیدن یک حیوان کوچک، موش یا حیوانی بزرگ‌تر مانند گربه به آن‌ها حمله‌ور شده است.

هاسکی عاشق ماجراجویی

هاسکی‌ها ماجراجوی بزرگی هستند. آن‌ها راضی نیستند که تمام طول روز را دور هم بنشینند و منتظر بمانند تا شما به آن‌ها هدیه بدهید. آن‌ها می‌خواهند جهان بیرون را ببینند. آن‌ها می‌خواهند به جایی که مردم می‌روند، بروند. بااین‌حال، این عشق به جهان در حیاط خانه شما می‌تواند مانند یک شمشیر دولبه باشد. گرچه ممکن است روح بلند‌پروازانه آن‌ها جذاب باشد اما آن‌ها تمام تلاش خود را برای فرار از حیاط خانه انجام می‌دهند.

آموزش یکی از نکات خرید سگ هاسکی

در این قسمت نکاتی را در خصوص آموزش و تربیت سگ هاسکی، آورده‌ایم. یک رهبر خوب باشید. به توله‌سگ هاسکی خود چیزی آسان یاد دهید. برای مثال نام او. سپس می‌توانید به دستورات اساسی دیگر مانند نشستن، ماندن یا دراز کشیدن بروید. همه سگ‌ها به قلاده نیاز دارند و هاسکی نیز از این قاعده مستثنا نیست. قلاده به‌راحتی روی گردن سگ شما می‌نشیند و می‌تواند سفت شود. به‌این‌ترتیب می‌توانید رفتار توله‌سگ خود را اصلاح کنید بدون اینکه با این کار به او صدمه بزنید زمانی که سگ هاسکی شما آموزش را به‌درستی به پایان رساند، او را تشویق کنید و به او پاداش دهید.

آموزش یکی از نکات خرید سگ هاسکی
آموزش یکی از نکات خرید سگ هاسکی

هرگز نباید سگ خود را ازنظر جسمی مجازات کنید. این کار هاسکی شما را مطیع‌تر نخواهد کرد اما آن‌ها را بیش‌ازپیش لجباز می‌کند. در عوض می‌توانید از یک “نه” استفاده کنید تا به هاسکی خود بفهمانید که آن‌ها در حال انجام کاری هستند که نباید انجام دهند.

آموزش ممکن است مقداری طول بکشد بنابراین خسته نشوید. می‌توانید سگ را با یک خوراکی به خود جذب کنید. در صورت عدم اطاعت توله‌سگ، باید مدتی دست از آموزش بردارید و سپس دوباره امتحان کنید. شما نباید هاسکی خود را از بند جدا کنید تا زمانی که به دستور “بیا” تسلط پیدا کند.

حتی در آن زمان، متخصصان به دلیل داشتن خوی این حیوانات، پیاده‌روی بدون بند را توصیه نمی‌کنند. علاوه بر این باید دید آن‌ها را نسبت به هر چیز جالبی که ممکن است آن‌ها را وسوسه کند تا به دنبال آن بروند مسدود کنید.

امروز در مورد هاسکی چه چیزهایی یاد گرفتیم؟

در این مطلب ما مسائل زیادی را که همه در نکات خرید سگ هاسکی باید موردتوجه قرار گیرند را یاد گرفتیم. به یاد داشته باشید که فقط به این دلیل که به دوست خزدار محبوب خود علاقه دارید به این معنی نیست که شما در نگهداری از آن با مشکل روبه‌رو نخواهید شد.

نکات خرید سگ هاسکی
نکات خرید سگ هاسکی

پایان بحث

هاسکی‌ها سگ‌های بزرگی هستند. آن‌ها همراهانی شایان ستایش، ماجراجو و عالی هستند. تعجبی ندارد که شما یکی از آن‌ها را بخواهید اما قطعاً باید مطمئن شوید که به‌اندازه کافی برای مسئولیت مراقبت از هاسکی آماده باشید و تمام نکات خرید سگ هاسکی را در نظر بگیرید. تا زمانی که بتوانید زمان بازی، فعالیت جسمی و تمیز کردن را انجام دهید، این دوست چشم‌آبی برای شما بهترین انتخاب است.

با واسط پت همراه باشید تا اطلاعات موردنیاز خود را کسب کنید و بتوانید کالاهای دست‌دوم یا اجناستان را بدون واسطه مبادله کنید. نصب اپلیکیشن واسط کالا را فراموش نکنید.

منابع
/alphatraineddog.com/

.bluecross.org.uk/

petsent.com/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *