قویترین سگ دنیا

قویترین سگ دنیا را بشناسید!

سگ‌ها، یکی از دوست‌داشتنی‌ترین و جذاب‌ترین حیوانات خانگی هستند که افراد جوان دوست دارند آن را داشته باشند. سگ‌ها همیشه در زندگی روزمره به انسان‌ها کمک می‌کردند و از باوفاترین دوستان انسان هستند. البته هر فرد سگ را با توجه به نیاز و شخصیت خودش خریداری می‌کند. عده‌ای برای سرگرمی و رفع دلتنگی وعده‌ای برای امنیت و نگهبانی یک سگ نگهبان را خریداری می‌کنند. اما بعضی‌ها دوست دارند که قویترین سگ دنیا را داشته باشند تا هم برای محافظت شخصی و امنیت از او استفاده کنند وهم کلکسیونی از قویترین سگ‌ ها را داشته باشند.

البته نژادهای مختلفی از سگ‌ها در جهان وجود دارند که در دسته قویترین سگ دنیا قرارگرفته‌اند. نمی‌توان تنها یک سگ را به‌عنوان قویترین سگ دنیا شناخت. زیرا هر سگ متناسب با خصوصیاتی که دارد، قوی شناخته‌شده است. هرکس متناسب با نژادهای متفاوت شناخته‌شده در جهان دید متفاوتی بر سگ‌های قوی جهان دارد. عده‌ای سگ‌های هاسکی را قویترین سگ دنیا می‌دانند وعده‌ای گرگ ساحلی ایرلندی و ژرمن را بهترین نژاد سگ می‌دانند. با واسط پت همراه باشید تا قویترین سگ دنیا را بهتر بشناسید.

چگونه یک سگ قویترین سگ دنیا می‌شود؟

انتخاب یک سگ به‌عنوان قویترین نژاد سگ در جهان دشوار است. باید چندین ویژگی مربوط به سگ که قدرت زیادی به او می‌دهد، مانند بدن و دندان‌های نیش او که برای سنجش قدرت این سگ مدنظر قرار می‌گیرند.

توجه کنید که برای تعیین قدرت سگ‌ها، هیچ‌وقت سگ‌ها را برای مبارزه تن‌به‌تن با یکدیگر استفاده نکنید. زیرا با این کار نه‌تنها یک رفتار نامناسب غیرانسانی را انجام داده‌اید بلکه منجر به نابودی یک نسل از یک سگ با ارزش خواهید شد.

آیا هر سگ قوی، پرخاشگر است؟

سگ‌ها باید از همان کودکی با یک روحیه شاد و مثبت و با عشق و علاقه‌ای که شایسته آن‌ها است، آموزش ببینند. یک سگ به همان اندازه که صاحبشان می‌خواهد خطرناک است. بنابراین همه سگ‌های قوی باوجود قدرت عضلانی که دارند پرخاشگر یا خطرناک نیستند.

اگر دوست دارید که با چند مورد از قویترین سگ‌های دنیا و نژادهای برتر سگ در جهان آشنا شوید با واسط پت همراه باشید. البته مقاله‌ی بهترین نژادهای سگ خانگی چندین مورد از نژادهای سگ را بیان ‌کرده که در گروه قویترین سگ دنیا شناخته‌شده‌اند.

آیا هر سگ قوی، پرخاشگر است؟
آیا هر سگ قوی، پرخاشگر است؟

سگ نژاد بلژین ژرمن شیپرد

در میان وفادارترین، باهوش‌ترین و قویترین نژادها، ژرمن شپرد یکی از محبوب‌ترین نژادهای سگ در سراسر جهان است.

آن‌ها به دلیل خلق‌وخوی آرام و درعین‌حال نجیب خود به‌عنوان چوپان برای دامداران گوسفند شناخته می‌شوند. امروزه هم به دلیل هوش و استقامت و قدرت تشخیص در بمب و مواد مخدر محبوب هستند.

قدرت بدنی و سرعت یادگیری به آن‌ها اجازه می‌دهد تا با نهادهای امنیتی و انتظامی مانند پلیس و ارتش، همکاری و ارتباط داشته باشند. آن‌ها علاوه بر اینکه در دسته قویترین سگ جهان قرارگرفته‌اند به‌عنوان دونده‌های سریع شناخته می‌شوند.

ژرمن‌ها اغلب به‌عنوان همراه پلیس در فیلم‌ها نشان داده می‌شوند و جنایتکاران را تعقیب می‌کنند. در اینجا به شما خواندن مقاله سگ نژاد بلژین ژرمن شیپرد را برای آشنایی بیشتر پیشنهاد می‌کنیم.

نیوفاندلند

نیوفاندلندها قویترین سگ دنیا هستند که به شناگران عالی شهرت دارند. در ردیابی، چرخ‌دستی و ورزش‌های مختلف آبی بسیار عالی عمل می‌کنند.

این نژاد بزرگ می‌داند که چگونه از قدرت و توانایی خود برای شنا در مسافت‌های طولانی استفاده کند. همچنین برای نجات قربانیان غرق‌شده دراستخر و یا کمک به مأموریت‌های نجات در دریا تمام تلاش خود را می‌کند.

این نژاد سگ‌ها، نجات‌غریق خوبی هستند. زیرا فک و پاهای قوی آن‌ها قدرت کشیدن قربانیان غرق‌شده را به قایق یا ساحل دارد. حتی روی آب‌ها که شناور هستند به‌راحتی خود را به ساحل می‌رسانند.

قویترین سگ دنیا
نیوفاندلند

گریت دانمارکی

این سگ‌ها بسیار قیافه و شکل و ظاهر بزرگ و قوی دارند. این نژاد بسیار قوی و بزرگ از کشور آلمان نشات گرفته است. اما باوجود قیافه خشن وحشتناک خود، روحیه‌ای مهربان و دوستانه دارند.

به‌طورکلی این نژاد از سگ‌ها نوعی از نژاد ماستیف هستند. بااین‌حال ما آن‌ها را جداگانه قرار داده‌ایم زیرا بسیار مهم و پرکاربرد هستند. قدرت این‌ها به دلیل چابکی و هوش بالایی که در اطاعت از صاحب خود دارند زبان زد شده است.

گریت‌ها ورزشکاران قوی هستند که از ماه‌های اولیه تولد خود و زمانی که یک توله‌سگ هستند آموزش‌های ورزشی به آن‌ها داده می‌شود. قد آن‌ها حدوداً ۳۲ اینچ است. یکی از شاخص‌های شناسایی قویترین سگ دنیا است و به دلیل قدبلند آن‌ها در دستهٔ قویترین سگ‌ها قرارگرفته‌اند. گریت‌ها برای سالم و قوی ماندن به ورزش منظم و رژیم غذایی غنی از پروتئین نیاز دارند.

بوکسور

بوکسورها، سگ‌های قدرتمند، صبور و محافظ هستند. این سگ‌ها تاریخ و قدمت طولانی دارند و نمونه‌ای از نژادهای بولداگ هستند.

درگذشته از آن‌ها برای جنگ‌ها و شکار استفاده می‌کردند و امروزه برای گرفتن مجرمان به نیروهای پلیس کمک می‌کردند.

سگ‌ هاسکی آلاسکا (سیبری)

این سگ‌ها چشم‌هایی بادامی‌شکلی به رنگ‌های آبی یا مشکی دارند و یک سگ با اندازه و قدی متوسط هستند. بدن این سگ‌ها پوستی ضخیم دارد که به مقاومت آن‌ها اضافه کرده است. هاسکی‌ها قدرت و توانایی زیادی برای انجام کارها را دارند. در بسیاری از کارهای سخت به انسان کمک می‌کنند. یکی از کارهای حیرت‌انگیز آن‌ها جابه‌جا کردن بار با سرعت متوسط روی سطح یخی هست. در منطقه قطبی و یخبندان از این سگ‌ها بسیار استفاده می‌شود.

سگ‌ هاسکی آلاسکا (سیبری)
سگ‌ هاسکی آلاسکا (سیبری)

به دلیل همین قدرت و توانایی زیادی که دارند معروف هستند و عده زیادی به آن‌ها علاقه دارند.

هاسکی ها سگ‌های فعال و پرجنب‌وجوشی هستند. ورزش‌های زیادی ازجمله وزنه‌برداری، دویدن و مسابقه دادن از زندگی خود لذت می‌برند. برای آشنایی بیشتر با نژاد جذاب سگ هاسکی آلاسکا خواندن مقاله را از دست ندهید.

شکل ظاهری سگ‌های هاسکی

این سگ‌ها دارای بدنی خوش‌ترکیب و زیبا هستند که گوش‌هایی ایستاده دارند. قد آن‌ها بین ۲۱ تا ۲۳ اینچ و وزن آن‌ها بین ۳۵ تا ۶۰ پوند است. سگ‌های هاسکی می‌توانند تا ارتفاع ۱۸۰ متر بپرند. بسیار فعال و چابک هستند که توجه عده زیادی را به خود جلب کرده‌اند. در آخر باید گفت که سگ‌های هاسکی ۱۲ تا ۱۴ سال عمر می‌کنند.

گرگ ساحلی ایرلندی

گرگ ساحلی ایرلندی بیشتر در منطقه ایرلند یافت می‌شود و علت نام‌گذاری آن‌ها هم این دلیل است. این نژاد علاوه بر اینکه در دسته قویترین سگ دنیا قرار گرفته‌اند آن‌ها بزرگ‌ترین و بلندقدترین نژاد سگ‌ در جهان هستند. به رنگ‌های قرمز، سفید، سیاه و خاکستری دیده می‌شوند و بدنی قوی و بلندقامت دارند. همچنین سرعت بسیار بالایی دارند و به علت سرعت بالایی که دارند به گرگ ایرلندی نام‌گذاری شده‌اند. آن‌ها قدرت شکار کردن و جنگاوری خوبی دارند و قویترین سگ دنیا شناخته‌اند که همیشه در جنگ با نژادهای مختلف سگ پیروز بوده‌اند.

شکارچی ماهر

البته در جنگ‌ها از این سگ‌ها برای کشیدن ارابه‌ها نیز استفاده می‌شده. جالب است که بدانید ازجمله حیواناتی که این سگ‌ها همواره به‌راحتی شکار می‌کنند گوزن‌ها و گرازها بوده‌اند که برخلاف سایر نژادهای سگ این سگ، شکارچی بسیار قوی و ماهری است.

قدرت دید بالا

گرگ ایرلندی از قویترین و خطرناک‌ترین سگ‌های دنیا است که مانند گربه‌سانان قدرت دید بالایی دارد. بیشتر مواقع آن‌ها در حالتی وحشی و پرخاشگر دیده‌شده‌اند. به همین دلیل به‌هیچ‌وجه نگهداری و پرورش این سگ در منزل توصیه نمی‌شود.

این سگ‌های ایرلندی به علت توانایی و قدرت بدنی بالایی که دارند باید همیشه در حال ورزش در محیطی بزرگ باشند. حداقل روزی ۴۰ دقیقه ورزش کنند به همین دلیل است که بین ۶ تا ۸ سال عمر مفید دارند. قد این سگ‌های بلندقامت بین ۳۰ تا ۳۲ اینچ و تقریباً ۱۰۵ تا ۱۲۰ پوند وزن آن‌ها است.

قدرت دید بالا
قدرت دید بالا

سگ سنت برنارد

سنت برنارد یکی دیگر از نژاد قویترین سگ دنیا است. این نژاد سگ به‌هیچ‌وجه قیافه و شکل مهربانی ندارند. آن‌ها چشمانی تیره، با ابروهای چروکیده و خشمگین و پوزهٔ بسیار کوچکی نسبت به سایر سگ‌ها دارند.

البته برخلاف قیافه ترسناک و خشمگینی که دارند برای انسان کمک‌های بسیاری کرده‌اند. ازجمله کمک کردن به آسیب دیدگان، مسافران و برای حمل اجساد در جنگ‌ها و از همه مهم‌تر، سنت برنارد از بهترین نژادهای سگ برای نگهبان‌ها است.

از ابتدا این سگ را به‌عنوان نگهبان در زمین‌های فردی به نام سنت برنارد می‌شناخته‌اند و به همین دلیل است که تاکنون او را به نام سنت برنارد نام‌گذاری کرده‌اند.

برناردها تحمل هوای گرم را ندارند و از گرمای زیادی بیزارند به همین دلیل در مناطق گرم نمی‌توانند زندگی کنند. البته آن‌ها بدن غول‌پیکر و وحشی‌ای دارند و جز شناخته‌ترین و محبوب‌ترین سگ‌های جهان هستند که باطنی آرام و مهربان ولی ظاهری خشن و پرخاشگر دارند.

این سگ‌ها نیز مانند سایر سگ‌ها هوش و چابکی بالایی دارند. ازجمله سگ‌هایی که علاقه زیادی به پارس کردن ندارند سگ‌های سنت برنارد است. زمانی پارس می‌کنند که بسیار ناراحت و عصبانی هستند.

این سگ‌ها بین ۸ تا ۱۰ سال عمر دارند و قد آن‌ها بین ۲۶ تا ۳۰ سانتیمتر و تقریباً ۱۲۰ تا ۱۸۰ کیلوگرم وزن‌دارند.

روتوایلر

سگ‌ها نژادهای متفاوتی دارند و روتوایلر یکی از این نژادها است که جز قویترین سگ جهان شناخته‌شده است.

قد این سگ متوسط اما قوی‌ هیکل و بزرگ است.

برخلاف سایر نژادهای سگ این نوع نژاد رفتاری ملایم و دوستانه دارد که می‌تواند یک همبازی برای سگ‌های دیگر باشد.

می‌توان از روتوایلر به‌عنوان سگ نگهبان و محافظ در خانواده یا در خانه برای حفظ امنیت از انسان و اموال استفاده کرد.

قویترین سگ دنیا
روتوایلر

ویژگی‌های ظاهری

این سگ‌ها ازنظر ظاهری هم خیلی آرام و ساکت و مطمئن نسبت به سایر سگ‌ها به نظر می‌رسند و قیافه خشنی ندارند. شاید شما در نگاه اول متوجه آرام و مهربان بودن سگ شوید و او ر ا دوست داشته باشید.

روتوایلرها دارای بدنی تقریباً کوتاه و کوچک به رنگ‌های سیاه‌وسفید هستند. بر روی پوست بدن آن‌ها خال‌های کوچک و بزرگ وجود دارد که باعث زیبا و جذابیت بیشتر سگ شده است.

محل زندگی و قدرت روتوایلرها

این سگ‌ها در شهر گاوروتویل پرورش پیداکرده‌اند. آن‌ها در این شهر کمک‌های بسیاری به انسان می‌کنند. ازجمله انتقال وسایل از انبارها به بازار و کمک به انتقال وسایل به مغازه‌ها است. یکی دیگر از فعالیت‌های این سگ محافظت و نگهبانی از اموال انسان‌ها در برابر دزدان و متجاوزان است.

با اختراع و معرفی ماشین‌های گاو راه‌آهن از سگ‌ها دیگر برای هیچ کاری استفاده نمی‌کردند. بعدازآن از روتوایلر به‌عنوان سگ پلیس یا محافظ شخصی استفاده شد.

سگ‌های روتوایلر اولین نژادهای قویترین سگ دنیا هستند که می‌توانند به افرا نابینا کمک کنند تا بهتر مسیر خود را پیدا کنند. وفاداری و مهربانی که این سگ‌ها دارند باعث شده تا به افراد نابینا کمک کنند.

موارد استفاده از سگ قوی روتوایلر

علاوه بر کارهایی که گفته شد، یکی از بهترین کارهایی که روتوایلرها انجام می دهند، نجات افراد آسیب‌دیده در حادثه است. به‌عنوان‌مثال این سگ‌ها در زلزله بم کمک بسیار بزرگی به نیروهای امداد و نجات کردند و بسیاری از افراد را زنده پیدا کردند و از زیر آوار بیرون آوردند. در جنگ جهانی اول و دوم برای کشیدن و حمل‌ونقل جسدها کاربرد زیادی داشتند.

قویترین سگ دنیا
موارد استفاده از سگ قوی روتوایلر

اگر به دنبال یک سگ نگهبان مهربان، باوفا و بااخلاقی آرام هستید، این نژادها بهترین نژاد هستند. این سگ‌ها در کنار قدرت بدنی و عضلانی بالایی که دارند به همه‌چیز وفادار هستند و نگهبانان با اعتماد و قوی‌ برای شما هستند. آن‌ها بین ۹ تا ۱۰ سال عمر می‌کنند و ۸۰ تا ۱۰۰ کیلوگرم وزن دارد و قدی حدود ۲۲ تا ۲۵ سانتیمتر دارند.

قفقازی

سگ قفقازی یکی از نژادهای قویترین سگ دنیا است که بدنی عضلانی، استخوان‌هایی محکم و هیکلی درشت دارد. بیشتر در مناطق کوهستانی قفقاز دیده می‌شود.

این سگ در منطقه قفقاز پرورش داده می‌شود تا در این مناطق کوهستانی مانند یک نگهبان به آن‌ها کمک کند. زیرا این سگ چوپان گله نامیده شده است. از گله‌ها و گوسفندان در برابر شکارچیان و حتی حیواناتی ترسناک مانند خرس و شغال محافظت می‌کند.

این نژاد از سگ‌ها هوش بالایی دارند و بسیار شجاع هستند. آن‌ها حتی می‌توانند بوی دشمن را از دور شناسایی کنند. در مقابل دشمن شروع به پارس کردن می‌کنند تا چوپان گله را باخبر کنند. این سگ جز نژادهای سگ نگهبان قرارگرفته است که برای حمله و دفاع باید آموزش‌های لازم را ببیند در غیر این صورت باید از این سگ ترسید؛ زیرا آموزش ندیدن او به معنی ندانستن قانون اطاعت است و شما را به‌عنوان یک غریبه می‌شناسد و به شما آسیب می‌رساند. اگر می‌خواهید یک سگ نگهبان بخرید، راهنمای خرید سگ نگهبان را از سایت واسط پت مطالعه کنید.

قویترین سگ دنیا
قفقازی

خصوصیات سگ قفقازی

سگ‌های قفقازی بدنی ضد آب‌دارند. می‌توانند با هر شرایط آب و هوایی سازگار باشند علاوه بر این قدرت شنوایی بالایی که دارند باعث شده از آن برای امنیت و نگهبانی خانه استفاده کنند

سگ‌‌های قوی قفقازی به دلیل قدرت بدنی بالایی که دارند از آن‌ها برای فعالیت‌هایی که احتیاج به نیروی بدنی بالایی دارد استفاده می‌شود. این سگ‌ها تا ۱۲ سال عمر می‌کنند و نزدیک به ۱۷۰ کیلوگرم وزن ‌دارند. قد آن‌ها بین ۲۳ تا ۳۰ سانتیمتر است.

اگر شما یک سگ قفقازی دارید یادتان باشد که با این سگ‌ها ورزش و بازی کردن را فراموش نکنید تا انرژی آن‌ها تخلیه شود. مثلاً پیاده‌روی و تعقیب توپ می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا انرژی خود را خالی کنند. امیدوارم که تا اینجا مقاله ما برایتان مفید بوده باشد و بهترین استفاده را از آن برده باشید.

از بین نژادهای سگ که در بالا بیان شد می‌توان آن‌ها را به ترتیب قدرت و قوی بودن آن‌ها دسته‌بندی کرد. قویترین سگ دنیا را می‌توان با سلیقهٔ خود در بین نژادهای مختلف سگ پیدا کرد. هر کس متناسب با سلیقهٔ خود از این سگ‌ها به‌عنوان سگ نگهبان برای خود و برای حفظ امنیت خانه و خانواده استفاده کرد.

سگ ماستیف تبت

این نژاد نیز به‌عنوان قویترین سگ دنیا شناخته‌شده که قرن‌ها پیش در تبت پرورش‌یافته است. از این نژاد سگ‌ها برای نگهبانی در دام و نگهبانی از اموال استفاده می‌شود.

این سگ‌ها همیشه و به‌طورمعمول در صحراها یافت نمی‌شوند و برای داشتن یک سگ ماستیف باید آن را از کشور انگلیس وارد کرد. این کار در برخی از کشورها ممنوعیت دارد و برای دسترسی به آن‌ها باید هزینه‌های زیادی را متحمل شد.

برخی از این سگ‌ها جثه و قد و قامت بزرگی دارند که حتی از یک انسان بلندقدتر هستند و هیچ‌کس نمی‌تواند کنار آن‌ها به‌راحتی بایستد. ترس انسان‌ها از این سگ‌ها باعث می‌شود تا برای دفاع از آن‌ها استفاده‌ شود. البته برخلاف تفکر برخی افراد همیشه قویترین سگ‌ها در دسته خطرناک‌ترین سگ‌ها قرار ندارند.

همان‌طور که گفته شد نژادهای زیادی از سگ‌ها هستند که در عین شجاعت و قوی بودن، بسیار باوفا و مهربان‌اند. خلق‌وخوی آن‌ها با صاحبان خود چنان دلسوزانه است که هنگام از دست دادن صاحب خود سوگواری می‌کنند و ناراحت می‌شوند.

سگ ماستیف تبت
سگ ماستیف تبت

قویترین سگ دنیا ، به سگ‌هایی گفته می‌شود که علاوه بر قدرت بدنی و عضلانی که دارند شجاعت آن‌ها زبان زد است و می‌توانند برای کمک در کارها به انسان کمک کنند. اگر می‌خواهید بدانید چگونه سگ شما را به‌عنوان قویترین سگ جهان شناسایی می‌کنند با واسط پت همراه باشید.

تبدیل سگ به یک سگ غول‌پیکر

اندازه‌گیری قدرت جسمی سگ‌ها دشوار است. زیرا سگ‌هایی که افراد می‌خرند بیشتر به‌عنوان یک سگ خانگی و یا یک سگ نگهبان خریداری می‌شوند. سگ‌های اهلی و خانگی هیچ‌گاه در جنگل‌ها به دنبال آهوها یا به دنبال جنگیدن با خرس و پلنگ‌ها نبوده‌اند. بنابراین غیر از بازی کردن و ورزش یا صدای پارس‌های کوتاه که به‌ندرت از آن‌ها شنیده می‌شود، فرصت‌های دیگری برای دیدن قدرت کامل این سگ‌ها پیش نیامده است.

برای تشخیص و تبدیل سگ خود به قویترین سگ دنیا باید آموزش‌هایی به او داده شود. در صورت تربیت و آموزش صحیح به سگ‌ها و نحوه جوابگویی آن‌ها می‌توان به آن‌ها امیدوارتر شد. البته باید توجه داشته باشید که متقاعد کردن نژادهای مختلف سگ برای شرکت در آزمایش‌های قدرت و دادن آموزش‌های قدرت به سگ‌ها کار ساده‌ای نیست و نیازمند تلاش و پشتکار مربی و صاحب باتجربه‌ای برای یک سگ است.

سخن پایانی

یکی دیگر از راه‌های خرید حیوانات خانگی مانند قویترین سگ دنیا ، جست‌وجو در سایت‌های اینترنتی مانند واسط کالا است. زیرا سایت‌های زیادی به‌صورت آنلاین سگ‌های نژادهای مختلف را به فروش می‌گذارند، فقط کافی است با دقت زیاد به این خرید اقدام کنید.
امیدوارم از مقاله ی ما استفاده ی لازم را برده باشید از همراهی شما با سایت واسط پت سپاسگذارم.

مقالات مرتبط با نژادهای گوناگون سگ:

منابع :

themysteriousworld.com

thesprucepets.com

petcomments.com

.insidedogsworld.com

1 دیدگاه دربارهٔ «قویترین سگ دنیا را بشناسید!»

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.