سازگاری سگ ‌هاسکی با حیوانات

سازگاری سگ ‌هاسکی با حیوانات

سگ‌های سیبرین هاسکی با نگاه‌های چشم‌نواز و استعدادهای تحریک‌کننده خود باهیبت هستند. این نژاد ورزشکار است. دارای قدرت فراوان و اولین بار به‌عنوان سگ سورتمه پرورش یافت. بعضی از آن‌ها هنوز هم برای سورتمه استفاده می‌شوند.
سگ‌های هاسکی قابل‌توجه هستند و توانایی یادگیری آن‌ها شگفت‌انگیز است. اگر در خانه حیوان خانگی یا سگ دیگری دارید باید قبل از خرید به این نکته توجه کنید، که بیشتر مواقع با بقیه‌ی سگ‌ها خوب است ولی گاهی با حیوانات خانگی کوچک‌تر مشکل‌ دارد.
در این مقاله سعی داریم به موضوع سازگاری سگ ‌هاسکی با حیوانات بپردازیم در ابتدا توضیحی از این سگ برای شما می‌آوریم تا با این نژاد در نگاهی کوتاه آشنا شوید و بعد سازگاری سگ ‌هاسکی با حیوانات را توضیح می‌دهیم.

سگ ‌هاسکی

بسیاری عاشق طبیعت وحشی و غرور هاسکی شده‌اند اما نمی‌دانند که این نژاد واقعاً چگونه است. زیبایی آن‌ها اغلب مردم را به خریدشان ترغیب می‌کند. محبوبیت روزافزون این نژاد باعث تولید توله سگ‌ها و پرورش‌دهندگان حیاط خلوت شده است.

متأسفانه به‌طور صحیح این‌گونه را پرورش نمی‌دهند. این امر تأثیر نامطلوبی بر این نژاد بزرگ می‌گذارد و بسیاری از این صفات منفی در این سگ‌ها رایج می‌شود. اگر به تمام نکات مثبت مزاج‌های آن‌ها نگاه کنید، بدون شک این نژاد شگفت‌انگیز است.

آن‌ها باهوش و مستقل هستند و باهمه بامحبت برخورد دارند اما نیازی نیست مدام شما را مورد توجه قرار دهند. او به‌عنوان حیوانی پرخاشگر نیست. هاسکی با صاحبان سگ با اعتمادبه‌نفس و باتجربه‌ای که قوانینی را تنظیم می‌کنند سازگاری دارد. بهترین رابطه را با آن‌ها برقرار می‌کند. با خواندن مقاله زیر با این سگ بیشتر آشنا شوید، تا در ادامه به مطالب سازگاری سگ ‌هاسکی با حیوانات بپردازیم.

سیبرین هاسکی

رابطه کودکان با سگ ‌هاسکی

هاسکی محیطی عالی برای خانه‌های دارای فرزند درست می‌کند. آن‌ها می‌توانند نسبت به کودکان تحمل زیادی داشته باشند، اما مانند سایر سگ‌ها، باید در هنگام مراقبت از کودکان خردسال نیز نظارت داشته باشید.
همیشه چگونگی نزدیک شدن و لمس سگ‌ها را به کودکان بیاموزید و همیشه بر هرگونه تعامل بین سگ‌ها و کودکان خردسال نظارت داشته باشید تا از گزش یا کشیدن گوش و دم او جلوگیری کند.
به کودک خود بیاموزید هرگز در هنگام غذا خوردن به سگی نزدیک نشود یا سعی کند غذای سگ را با خود ببرد.

رابطه کودکان با سگ ‌هاسکی
رابطه کودکان با سگ ‌هاسکی

رفتار سگ ‌هاسکی با دیگر حیوانات خانگی

سازگاری سگ ‌هاسکی با حیوانات نیز می‌تواند با آن‌ها رابطه‌ی خوبی بسازد، حیوانات کوچک گاهی می‌توانند باعث به وجود آمدن مشکل شوند. سگ‌های هاسکی در مقابل برخی حیوانات احساس شکار و درندگی می‌کنند.
نکته مهم این است که این احساس به حیواناتی که نمی‌توانند وعده غذایی سگ ‌هاسکی را تشکیل دهند به وجود نمی‌آید. برخی از حیوانات کوچک که باعث ایجاد حس شکار در این گونه از سگ می‌شود، عبارت‌اند از:

هستند. در این میان سگ‌های کوچک نیز می‌تواند به‌عنوان یک شکار تلقی شوند. پس به نظر شما سازگاری سگ ‌هاسکی با حیوانات را می‌توان محدود دانست یا خیر؟ شما می‌توانید برای تربیت بهتر هاسکی خود در اینجا مقاله تربیت سگ ‌هاسکی را بخوانید.

بهترین نوع نژاد برای هاسکی شما

برای سازگاری سگ ‌هاسکی با دیگر حیوانات حیوانی که در برابر سگ هاسکی شما قرار می‌گیرد باید تقریبا این شرایط را داشته باشد تا باهم سازگار شوند.

  • اندازه فیزیکی مشابه (کوچک‌تر نیست)
  • به‌طور طبیعی اجتماعی
  • بازی خشن را دوست داشته باشد
  • مهربان باشد
  • هوش متوسط – بالا
  • ترجیحاً لجباز نباشد
  • مطیع (دلگرم کننده برای هاسکی شما)

اکثر نژادها با این صفات با هاسکی کنار می‌آیند. اما هرگز واقعاً نمی‌دانید چه پیش می آید تا وقتی‌که این دو حیوان با یکدیگر ملاقات کنند.

نژادهایی که با سیبرین رابطه خوبی دارند!

سازگاری سگ ‌هاسکی با حیوانات و او با سگ‌های دیگر کنار می‌آید و معاشرت به توله سگ‌ها می‌آموزد که چگونه رفتار کنند بیایید باهم ۱۰ نژاد را که به‌طورمعمول با هاسکی‌ها کنار می‌آیند را بشناسیم.
این نژادها با بسیاری از صفت دمدمی مزاج بودن هاسکی‌ها مطابقت دارند و باانرژی و بازیگوشی با آن‌ها رقابت می‌کنند. برای هر نژاد موجود در این لیست، توضیح مختصری در مورد دلیل مناسب بودن آن‌ها برای سیبرین هاسکی آورده‌ایم.

سازگاری سگ ‌هاسکی با حیوانات
نژادهایی که با سیبرین رابطه خوبی دارند!

لابرادور

لابرادورها شاید سگ‌های موردعلاقه هاسکی برای بازی در پارک محلی شما باشند، غیر از هاسکی لابرادورها ازنظر فیزیکی و خصوصیات بسیار به هم نزدیک هستند. لابرادورها اگر آموزش نبینند می‌توانند بی قاعده باشند.
اما با برخی آموزش‌های اساسی، آن‌ها می‌توانند سگ‌هایی بسیار مطیع، باهوش و بسیار هوشمند باشند و حتی ممکن است تأثیر مثبتی بر هاسکی داشته باشند.

مالاموت آلاسکا

مالاموت‌های آلاسکا اغلب پسرعموی هاسکی سیبرین محسوب می‌شوند! اگرچه مالاموت آلاسکا می‌تواند بسیار بزرگ‌تر از یک هاسکی باشد. مالاموتس ممکن است نتواند با سرعت و استقامت سیبری هماهنگ شود.
اما آن‌ها مطمئناً عاشق دویدن و بازی هستند. آموزش این دو سگ می‌تواند یک چالش باشد. آموزش هر دو نسبتاً دشوار است و لجبازی را به همراه دارد. چیزی که باید قبل از تصمیم‌گیری به‌خوبی از آن آگاه باشید.

سگ چوپان استرالیایی

سگ چوپان استرالیایی برای هاسکی سیبری بسیار مناسب است و ازنظر شخصیتی بسیار به هم نزدیک هستند و اغلب باهم پرورش می‌یابند و ازنظر اندازه نیز بسیار شبیه به هم هستند.
هر دو نژاد کار می‌کنند و نیاز به آموزش و راهنمایی دارند و چوپان استرالیایی به‌عنوان یک یادگیرنده سریع شناخته می‌شود. در کل یک جفت کاملاً برابر هستند که از یکدیگر تعریف می‌کنند.

گلدن رتریور

رتریورهای طلایی ازنظر سازگاری سگ ‌هاسکی با حیوانات آن‌ها بسیار شبیه لابرادورها هستند. رتریورهای طلایی کمی بزرگ‌تر از آن‌ها هستند و مقاومت آن‌ها کمی پایین است، اما این باعث نمی‌شود آن‌ها به همان اندازه بازی نکنند.
هر دو نژاد دوستانی ذاتی، دوست‌داشتنی و مراقب هستند و مطمئناً هیچ مشکلی در مورد پرخاشگری با هر دو نژاد نخواهید داشت. هاسکی کاملاً متفاوت است و دشوار است که بفهمیم چه کسی بر دیگری تأثیر خواهد گذاشت. جدا از این، این دو می‌توانند همراهان خوبی داشته باشند.

سازگاری سگ ‌هاسکی با حیوانات
گلدن رتریور

ژرمن شپرد

چوپانان آلمانی درواقع با هاسکی‌های سیبرین کاملاً متفاوت هستند و آن‌ها بسیار کمتر از نژادهای دیگر در موارد ذکرشده هستند. چوپانان آلمانی به‌طور قابل‌توجهی باهوش‌ترند و به‌راحتی می‌توان آن‌ها را آموزش داد.
آن‌ها دوست دارند از دستورات پیروی کنند و بسیار مطیع باشند و علاوه بر این، آن‌ها سگ محافظ بسیار خوبی هستند. پس چگونه آن‌ها با یکدیگر خوب پیش می‌روند؟ خوب، چوپانان آلمانی بزرگ‌تر از هاسکی هستند و می‌توانند خود را در برابر آن‌ها حفظ کنند.

این گروه همچنین دارای استقامت و انرژی فوق‌العاده‌ای هستند و این یک همکاری جالب است و سازگاری سگ ‌هاسکی با حیوانات را تایید میکند. خواندن مقاله ژرمن شپرد را برای آشنایی بیشتر با این نژاد به شما پیشنهاد می‌کنیم.

دالماسین

شاید یکی از معدود نژادهایی است که تمایل به ورزش بیشتر از هاسکی‌ها دارند. دالماسین از بسیاری جهات شبیه او است، ازنظر اندازه، سطح انرژی، نیازهای ورزشی، محبت، لجبازی، هوش و تقریباً همه‌چیز.

کولی حاشیه

کولی حاشیه‌ای، جزء باهوش‌ترین نژاد سگ‌ها است. آن‌ها جدا از هوش شگفت‌انگیز خود، سگ‌هایی بسیار سخت‌کوش هستند و مدت‌هاست که از آن‌ها برای مهارت‌های گله‌داری استفاده می‌شوند. آن‌ها به‌اندازه سیبرین هاسکی انرژی دارند و همچنین بازی را دوست دارند.

کولی حاشیه
کولی حاشیه

کولی‌های مرزی به‌راحتی در مقایسه با هاسکی آموزش می‌بینند و همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم، آن‌ها نیز بسیار باهوش هستند. علاوه بر این، آن‌ها همچنین به‌طور طبیعی دوستانه هستند و عاشق معاشرت انسانی هستند، درست مثل هاسکی. به نظر می‌رسد که کولی‌های مرزی یکی از خریدهای موردعلاقه صاحبان هاسکی اند که به دنبال گرفتن سگ دوم هستند.

پودل استاندارد

سگ‌های پودل بسیار پرانرژی هستند که قطعاً می‌توانند با بازی و هوس بازی هاسکی مطابقت داشته باشند. پودل ها بسیار باهوش و آسان‌تر از آن‌ها آموزش می‌بینند و همان‌طور که گفته شد، پودل ها دقیقاً مانند هاسکی‌ها یک رگه شیطنت دارند.

اگر این دو نژاد به‌اندازه کافی کنترل نشوند، ممکن است شریک جرم شوند و در سازگاری سگ ‌هاسکی با حیوانات تداخل ایجاد کنند.

بوکسورها

بوکسورها و هاسکی‌ها بسیار سازگار هستند و آن‌ها کاملاً عاشق بازی هستند و هر دو انرژی بی‌پایان دارند. بااین‌حال، این دو نژاد وقتی تنها باهم بمانند می‌توانند مشکل زیادی ایجاد کنند و هاسکی‌ها و بوکسورها هر دو تمایلات مخربی دارند، این را باانرژی زیاد و بیزاری از تنها ماندن مخلوط می‌کنند.

پوینتر انگلیسی

سگ پوینتر یک بسته انرژی است دقیقاً مانند هاسکی و این دو می‌توانند شریک نهایی ورزش باشند که مطمئناً رضایت شما را جلب می‌کنند. پوینتر یک سگ کاملاً گرد و دارای بسیاری از ویژگی‌های مطلوب در نظر گرفته می‌شود.
آن‌ها به‌طور طبیعی دوستانه، وفادار، مهربان، باهوش و نسبتاً آسان ‌تربیت می‌شوند، هاسکی و پوینتر دو نژادی هستند که روی کاغذ باهم مطابقت دارند.

سازگاری سگ ‌هاسکی با حیوانات
پوینتر انگلیسی

پرسش و پاسخ

u003cstrongu003eسگ هاسکی با دیگر سگ ها سازگاری دارد ؟u003c/strongu003e u003cbr/u003e

پاسخ:زمانی که سگ هاسکی سیبرین دندان های نیش خود را در می آورد در این حالت شروع به یافتن دوست می کند. به گروه ها و دسته های سگ ها می پیوندد و با آنها معاشرت می کند.

u003cstrongu003eسگ هاسکی برای چه حیواناتی خطر است؟u003c/strongu003e u003cbr/u003e

پاسخ:برخی از حیوانات کوچک که باعث ایجاد حس شکار در این سگ هاسکی میشود ، مثل : گربه ، همستر ، خرگوش ، سنجاب ، خوکچه هندی و پرندگان می باشد. در این میان سگ های کوچک نیز می تواند به عنوان یک شکار تلقی شود.

صحبت آخر

در سازگاری سگ ‌هاسکی با حیوانات این را در نظر داشته باشید که سبک زندگی هاسکی و حضور و فعالیتی که در سرزمین سرد سیبری داشته است، قابلیت صبر و بردباری او را افزایش داده و هاسکی را به سگی سرسخت و قوی تبدیل کرده است.
اگر در مرحله گرفتن سگ دوم برای هاسکی خود هستید یا اینکه در حال حاضر سگ‌های متعددی دارید، لطفاً در قسمت نظرات، نظر دهید، ما و دیگر خوانندگان دوست داریم داستان و نظر شما را بدانیم.
با واسط پت همراه باشید تا اطلاعات موردنیاز خود را کسب کنید و بتوانید کالاهای دست‌دوم یا اجناستان را بدون واسطه مبادله کنید. نصب اپلیکیشن واسط کالا را فراموش نکنید.

منابع:

dogtime.com

myhappyhusky.com

1 دیدگاه دربارهٔ «سازگاری سگ ‌هاسکی با حیوانات»

  1. سلام – من ی سگ ژرمن ورک ماده یکسال و نیم دارم و دوستم یک سگ هاسکی سیبرین و یک روز هاسکی رو اوردیم پیش ژرمن که با هم زندگی کنند ولی در کل روز ژرمن دندون نشون میداد و پارس می کرد آیا این رفتار طبیعی؟ و من چه باید بکنم این دو تا با هم زندگی کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *