علت خوردن توله‌ سگ توسط مادر

علت خوردن توله‌ سگ توسط مادر

وقتی سگ‌های ماده توله‌ به دنیا می‌آورند، بر اساس سوابقشان زمینه را برای سؤال علت خوردن توله‌ سگ توسط مادر را پیش می‌آورند. معمولاً برایشان یک تجربه فوق‌العاده است. مادران کاملاً به نیازهای توله‌ سگ خود آشنا هستند و از همان ابتدا رفتارهای مادرانه را نشان می‌دهند. این رویداد اتفاقی زیبا است. متأسفانه همه‌ی بارداری‌ها طبق برنامه پیش نمی‌روند. اتفاقات غیرمنتظره می‌تواند منجر به مرگ برخی توله‌ سگ‌ها شود. مادران همچنین می‌توانند نوزادان تازه متولدشده را بدون هیچ دلیلی رها کنند. در مواردی ماده‌ها می‌توانند بچه‌های خود را بکشند و بخورند.

اگرچه این‌یک موضوع غم‌انگیز است اما درک دلیل وقوع این امر مهم است. برای شما به‌عنوان یک انسان، رفتار آدم‌خواری به‌راحتی غیرقابل ‌توصیف است. بااین‌حال، در دنیای سگ‌ها دور از واقعیت نیست و علت خوردن توله‌ سگ توسط مادر اتفاقی غیرمنطقی است که متأسفانه با آن روبه‌رو هستیم. با واسط پت همراه باشید تا علت خوردن توله‌ سگ توسط مادر را با هم بررسی کنیم.

توله خوری

سگ‌ها و حیوانات دیگر از ساختارهای اجتماعی و اخلاقی مشابه ما پیروی نمی‌کنند. حقیقت این است که دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است سگ‌ها توله‌های خود را بخورند.

تصور اینکه این کار را می‌کنند غیرمنصفانه است. این موارد ممکن است در ذهن شما پیش بیاید ما این مسئله را مورد بازبینی قرار می‌دهیم تا متوجه شوید علت خوردن توله‌ سگ توسط مادر چیست؟ و از سؤالاتی که در ذهن شما است رفع ابهام شود.

درک فرآیند تولد

هر زمان سگ ماده گران‌بهای شما در حال زایمان است، می‌تواند وسوسه‌انگیز باشد. این‌ یک لحظه بزرگ است و بیشتر صاحبان آن چیزی جز کمک به توله‌ سگ‌ها را نمی‌خواهند. بااین‌حال، در بیشتر موارد مداخله توصیه نمی‌شود. می‌بینید که سگ‌های ماده معمولاً به‌طور غریزی از بچه‌های خود مراقبت می‌کنند. از لحظه زایمان، مادران می‌دانند چه‌کاری باید انجام دهند و پس از تولد، مادران بچه‌های خود را از کیسه آزاد می‌کنند. آن‌ها را تمیز لیس می‌زنند و بند ناف را گاز می‌گیرند.

در طی چند هفته اول، سگ شما تمام‌وقت خود را صرف تغذیه و مراقبت از توله‌ سگ‌های خود خواهد کرد. او آن‌ها را برای مدتی تنها می‌گذارد تا بیرون بروند و غذا بخورند. این حالت معمولاً هنگام خوابیدن اتفاق می‌افتد.
باگذشت زمان، او به‌تدریج مدت‌زمانی را که دور از نوزادش است، افزایش می‌دهد. این کارش برای کمک به آموزش توله‌ سگ‌هایش است. پیشنهاد می‌کنیم مطالعه مطلب مراقبت از سگ را مطالعه کنید.

چرا سگ ماده این کار را انجام می‌دهد؟!

آیا دمای اتاق توله‌ سگ ایده آل است؟ برای روزهای اول آن‌ها باید حدود ۸۵ درجه باشد و هرگز کمتر از ۷۰ درجه فارنهایت نباشد. این بدان معنا است که شما مجبور به استفاده از یک لامپ حرارتی و احتمالاً یک پد حرارتی خواهید شد.

چرا سگ ماده این کار را انجام می‌دهد؟!
چرا سگ ماده این کار را انجام می‌دهد؟!
 • آیا توله‌ سگ‌ها فعال هستند؟
 • آیا آن‌ها نزدیک به هم می‌خوابند؟
 • آیا در بینشان توله‌ سگی وجود دارد که از دیگران دور شود و بیشتر گریه کند؟
 • آیا او واقعاً آن‌ها را می‌کشد؟

این سؤالات وقتی در ذهن شما پیش می‌آید که می‌خواهید علت خوردن توله‌ سگ توسط مادر را بدانید. وقتی نوبت به یافتن توله‌ سگ‌های مرده می‌رسد، نشانه‌هایی از مداخله مادر وجود دارد که نمی‌توان درک کرد.

توله‌ سگ‌های ناپدیدشده یا مرده با نشانه‌هایی چون گزش، از دست دادن سر و سایر جراحات قابل‌توجه ممکن است دیده شوند که توسط مادر آن‌ها این اتفاق افتاده است.

بارداری سگ

وقتی سگ‌های ماده یک توله‌ سگ به دنیا می‌آورند، معمولاً برای آن‌ها یک تجربه فوق‌العاده است. مادران کاملاً به نیازهای توله‌ سگ خود علاقه‌مند هستند و از همان ابتدا رفتارهای مادرانه را نشان می‌دهند. این اتفاق زیبایی است که مشخص است و متأسفانه همه‌ی بارداری‌ها طبق برنامه پیش نمی‌روند.

اتفاقات غیرمنتظره می‌تواند منجر به مرگ برخی توله‌ سگ‌ها شود. مادران همچنین می‌توانند نوزادان تازه متولدشده را بدون هیچ هشداری رها کنند؛ بااین‌حال توله خوری نیز ممکن است اتفاق بیافتد.

اگرچه علت خوردن توله‌ سگ توسط مادر موضوعی غم‌انگیز است، اما درک دلیل وقوع این امر مهم است و به‌عنوان انسان، رفتار آدم‌خواری به‌راحتی غیرقابل‌توصیف است. بااین‌حال، در دنیای سگ‌ها بسیار دور از دسترس نیست. سگ‌ها از ساختارهای اجتماعی و اخلاقی مشابه ما پیروی نمی‌کنند و حقیقت این است که دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است سگ‌ها توله‌های خود را بخورند.

علل شایع توله خوری

اگر سگ ماده توله‌ سگ‌های خود را بخورد، معمولاً بلافاصله پس از تولد یا چند روز بعد اتفاق می‌افتد.

همان‌طور که قبلاً گفتیم دلایل مختلفی وجود دارد که مادران این کار را انجام می‌دهند. این مورد فقط به یک نژاد مربوط نمی‌شود.
علت خوردن توله‌ سگ توسط مادر ممکن است ارثی باشد، اما هنوز هیچ مدرک قطعی برای تائید آن وجود ندارد. دانستن اینکه چرا سگ‌ها گاهی توله‌ سگ‌های خود را می‌خورند می‌تواند به شما کمک کند تا بیشتر بدانید.

علل شایع توله خوری
علل شایع توله خوری

توله سگ خوری تصادفی

به یاد دارید چگونه ذکر کردیم که مادران توله‌های خود را از کیسه زایمان آزاد می‌کنند؟ خب، گاهی اوقات اوضاع به همین راحتی که انتظار داریم پیش نمی‌رود. مادران پس از پاک کردن توله‌ها و گزش بند ناف، جفت را می‌خورند.
این راهی است که آن‌ها می‌توانند برخی از مواد مغذی را که ازدست‌داده‌اند بازیابی کنند و قدرت خود را برگردانند. مادران به‌طور تصادفی توله‌سگ‌های مرده را می‌خورند و متأسفانه مرگ توله‌سگ‌ها در رحم غیرمعمول نیست.

معمولاً مادران به‌سادگی نوزادان مرده را از بین می‌برند و آن‌ها را در گودال دفن می‌کنند.

بااین‌حال، اعتقاد بر این است که برخی از مادران نمی‌توانند هورمون‌های آن توله‌سگ‌های مرده را تشخیص بدهند. بنابراین، آن‌ها حتی نمی‌فهمند که توله‌سگ مرده در بستر وجود دارد و مادر ممکن است نوزاد مرده را به‌عنوان قسمت دیگری از زایمان اشتباه بگیرد و آن را در کنار جفت مصرف کند. علت خوردن توله‌ سگ توسط مادر بی‌معنی می‌شود.

توله‌ سگ‌های ناسالم

هنوز این احتمال وجود دارد که توله‌ سگ‌های تازه متولدشده بیمار شده و بمیرند. مشکلات تنفسی، عفونت‌ها و طیف وسیعی از عوارض سلامتی می‌تواند از بزرگ شدن توله‌ سگ جلوگیری کند و معمولاً پس از تولد می‌توانید این مسائل را مشاهده کنید. توله ‌سگ‌های دیگر برای زنده ماندن به مادر اعتماد می‌کنند، آن‌ها که علت خوردن توله‌ سگ توسط مادر را نمی‌دانند و او مجبور به انتخاب سختی می‌شود.

می‌تواند وقت و انرژی خود را صرف پرستاری از آن توله‌ سگ کند، یا آن‌ها را از بدبختی خارج کند. که در بیشتر موارد، مادران مورد دوم را انجام می‌دهند. کشتن و خوردن توله‌ سگ خطر سلامتی را از بین می‌برد. این ‌یک رحمت کشی است که به رنج توله ‌سگ پایان می‌دهد و بقای بقیه اعضای گروه را تضمین می‌کند.

علت خوردن توله‌ سگ توسط مادر
توله‌ سگ‌های ناسالم

فشار زایمان بر مادر

زایمان برای ماده‌ها زمانی استرس‌زا است. سگ شما خسته است، ترسیده است و مجبور است با یک یا چند توله پر سروصدا کنار بیاید.

گاهی اوقات، استرس می‌تواند منجر به تصمیمات بد سگ‌های ماده شود. مادران می‌توانند برای توله‌هایشان پارس کنند، غر بزنند و حتی گاز بگیرند. در اینجا است که غرایز غارتگر شروع می‌شوند که می‌تواند در موارد نادر منجر به توله خواری شوند. به ‌جز تأمین عشق، غذا و توجه فراوان به سگ ماده خود، کارهای زیادی برای کاهش استرس می‌توانید انجام دهید.

بهتر است سگ نر جدا باشد، زیرا شناخته‌شده است که این امر باعث افزایش استرس برای ماده‌ها و توله‌سگ‌ها می‌شود. شما ناخواسته باعث می‌شوید که خوردن توله‌سگ توسط مادر رقم بخورد.

فقط مطمئن شوید که شما برای سگتان استرس بیشتری ایجاد نمی‌کنید. اگر بخواهید مداخله کنید و او را از توله‌ سگ‌ها جدا کنید، با خطر عصبانی شدن او روبرو می‌شوید؛ بنابراین احتیاط کنید.

ورم پستان

ورم پستان بیماری بسیار جدی است که مادران توله‌سگ‌ها را درگیر می‌کند و این‌یک عفونت در بافت پستان پس از تولد است.

سینه‌ها ممکن است قرمز و متورم شوند و آن‌ها همچنین بسیار حساس می‌شوند. وضعیت بسیار آزاردهنده‌ای را ایجاد می‌کنند. توله‌سگ‌ها باید بعد از تولد بتوانند از شیر مادرشان تغذیه کنند درحالی‌که توله‌ها از طریق بطری و شیر خشک می‌توانند توسط انسان تغذیه شوند، همیشه بهتر است آنچه را که مادرشان تهیه می‌کند بخورند.

این ماده نه‌تنها دارای محتوای تغذیه‌ای بیشتری است بلکه این فعالیت پیوند مهمی است و اگر سگ ماده شما به ورم پستان مبتلا باشد، تغذیه می‌تواند یک تجربه فوق‌العاده دردناک باشد.

لحظه‌ای که دهن توله‌سگ‌ها قفل می‌شود، درد قابل‌توجهی را تجربه خواهد کرد. مادران به دلیل آن درد مستعد برخورد شلاق با توله‌سگ‌ها هستند و علت خوردن توله‌ سگ توسط مادر در موارد شدید پیش می‌آید و مادران توله‌سگ‌ها را می‌کشند و می‌خورند.

ورم پستان
ورم پستان

نکته

ورم پستان یک مسئله جدی است؛ اما این مشکل قابل‌درمان است و مهم این است که در اسرع وقت به دامپزشکی بروید تا دامپزشک ورم پستان را رفع کند و در همین حین اطمینان حاصل کنید که توله‌ سگ‌ها مواد مغذی موردنیاز خود را دریافت می‌کنند.
به آن جوندگان و سنجاب‌هایی که سگ شما آن‌ها را تعقیب می‌کند فکر کنید. اندازه آن‌ها خیلی متفاوت از توله‌ سگ‌های تازه متولدشده نیست و آنچه در مورد مسائل علت خوردن توله سگ توسط مادر یک اتفاق هورمونی جالب است و این است که بیشتر مادران بعداً به این مشکلات دچار می‌شوند.

مسائل هورمونی

یکی از ناراحت‌کننده‌ترین دلایلی که برخی سگ‌های ماده به توله خوری روی می‌آورند این است که آن‌ها به‌سادگی توله‌سگ‌ها را به‌عنوان سگ خود تشخیص نمی‌دهند و در طی تولد، دندان‌های نیش هورمون‌های مختلفی تولید می‌کنند. برخی از آن‌ها وظیفه شناسایی توله را دارند؛ که باعث ایجاد پیوند مادرانه می‌شود. اما اگر این هورمون‌ها آزاد نشوند چه اتفاقی می‌افتد؟ این اتفاقی معمول است مانند اینکه به روش‌های غیرمتعارف زایمان کند.

در صورت خطرناک بودن بارداری ممکن است سزارین شود و سزارین زمانی است که دامپزشکان توله‌سگ‌ها را از رحم خارج می‌کنند و ازآنجاکه توله‌سگ‌ها از طریق کانال زایمان متولد نمی‌شوند، این هورمون‌ها آزاد نمی‌شوند.
هنگامی‌که مادر از خواب بیدار می‌شود و در اطرافش پر از توله‌سگ‌های جیغ کشیده‌ای است که آن‌ها را نمی‌شناسد، اوضاع می‌تواند زود خراب شود. سگ‌ها شکارچیانی طبیعی هستند که قدرت شکار آن‌ها بالا است و به همین دلیل با مسئله‌ی علت خوردن توله‌ سگ توسط مادر پیش رو می‌شویم.

علت خوردن توله‌ سگ توسط مادر
مسائل هورمونی

دستورات دامپزشک

با دامپزشک خود درباره‌ی علت خوردن توله سگ توسط مادر صحبت کنید. نظر دامپزشکان این است که این هورمون‌ها چندین روز یا چند هفته پس از سزارین آزاد می‌شوند و به همین دلیل مهم است که دستورات دامپزشک خود را گوش دهید.

بیشتر آن‌ها مادر را از توله‌سگ جدا می‌کنند تا از بروز هرگونه قتل تصادفی یا رفتار توله‌خوارانه جلوگیری کند تا زمانی که این هورمون‌های مهم را دریافت کند.

به‌هیچ‌وجه نباید بدون اجازه صریح دامپزشک به آن‌ها مکمل بدهیم. این مورد می‌تواند منجر به مرگ توله شود.

توصیه می‌شود اطمینان حاصل کنید که هیچ استرس بیشتری برای سگ وجود ندارد و آن‌ها محیط راحتی دارند. اگر دیدیم که همه توله‌سگ‌ها زنده هستند اما مادر یکی از آن‌ها را رد کرده است باید بلافاصله توله‌سگ را به دامپزشک ببریم تا ببینیم مشکلی وجود دارد یا خیر؟

هنگامی‌که آن‌ها وضعیت سلامتی خود را تائید کردند، می‌توانید در مورد نحوه تغذیه یک حیوان رها شده فکر کنید.

زایمان زودرس

یکی از دلایلی دیگری که مادرها توله‌های خود را از بین می‌برند، زایمان زودرس است؛ به این معنی که آن‌ها آماده مادر شدن نیستند. اگر از پرورش‌دهندگان سگ بپرسید، به شما خواهند گفت که نباید سگ‌ها را در سال اول زندگی باردار کرد. چراکه آن‌ها هنوز جوان هستند و حتی جثه آن‌ها برای باردارشدن به‌اندازه کافی رشد نکرده است.
درحالی‌که اغلب، سگ‌ها را به‌عنوان حیوانات دوست‌داشتنی می‌شناسیم، اما در مواقعی این موجودات باوفا دست به کارهای شیطانی می‌زنند. البته همان‌طور که دیدید، علت خوردن توله‌ سگ توسط مادر گاهی اوقات تصادفی و ناخواسته بوده است.

زایمان زودرس
زایمان زودرس

واقعیت خشن پادشاهی حیوانات

توله خواری واقعیت خشن پادشاهی حیوانات است. درحالی‌که ما اغلب سگ‌های خود را موجوداتی دوست‌داشتنی می‌دانیم که هیچ ضرری نمی‌توانند داشته باشند، اما باید به خاطر داشته باشیم که غرایز آن‌ها هنوز وجود دارد.

به‌ندرت اتفاق می‌افتد که مادران نوزادان خود را بخورند، اما هنوز هم ممکن است اتفاق بیفتد و بهترین کاری که می‌توانید برای جلوگیری از خوردن توله‌ سگ توسط مادر و انجام ندادن این رفتار انجام دهید این است که مراقب باشید و به‌ سلامت توله‌ سگ‌ها و رشد کلی آن‌ها بسیار توجه کنید.

همچنین، رفتار و تعاملات مادر را کنترل کنید اگر پرچم‌های قرمز مانند پرخاشگری را مشاهده کردید، می‌توانید توله‌ سگ را جدا کرده و با دامپزشک خود در مورد چگونگی بزرگ کردن، تغذیه و مسائل دیگر مربوط به او مشورت کنید.

چگونه از خوردن توله سگ جلوگیری کنیم؟

ازآنجاکه علت خوردن توله سگ توسط مادر را می‌دانیم و فهمیدیم که سگ‌ها خردسالان خود را می‌خورند و این‌یک رفتار غریزی است. درواقع چیزی نیست که بتوانیم در آن مداخله کنیم. توله‌سگ‌ها باید در کنار مادر خود باشند و ما نباید آن‌ها را به‌طور پیشگیرانه از بین ببریم زیرا شانس زنده ماندن آن‌ها را بدتر می‌کند.

اگر یک سگ شروع به خوردن توله‌سگ خود کند، در این صورت انجام کارهای مربوط به آن خیلی دیر است و کاری که ما می‌توانیم انجام دهیم این است که سعی کنیم تا آنجا که ممکن است یک محیط مثبت برای نگهداری توله‌ها آماده کنیم.

علت خوردن توله‌ سگ توسط مادر
چگونه از خوردن توله سگ جلوگیری کنیم؟

ما می‌توانیم با ایجاد محیطی شاد برای بچه ها و مادر آن‌ها، تأثیر مثبت بگذاریم.

می‌توان امیدوار بود که احتمال بروز عوارض در هنگام تولد و بعد از آن کاهش یابد. این به معنای تهیه رژیم غذایی مناسب در دوران بارداری و مصرف آن‌ها برای پیگیری دامپزشکی است.

سگ‌های نر

سگ‌های نر حداقل به‌طور آگاهانه خردسالان خود را نمی‌خورند یا آن‌ها را نمی‌کشند. درست است که نمونه‌هایی از حیوانات در گونه‌های دیگر وجود دارد، مانند شیرها یا گوریل‌ها، اعضای جوان‌تر یک گروه را می‌کشد. اعتقاد بر این است که این امر به یکی از دو دلیل انجام می‌شود. سگ‌های نر دلیل زیادی برای کشتن فرزندان ندارند و حتی باور کنید که آن‌ها نیز علت خوردن توله سگ توسط مادر را نمی‌دانند.

بااین‌حال، هنوز هم نباید پس از زایمان، یک سگ نر به دور یک زن بچرخد و حضور آن‌ها به‌تنهایی باعث استرس مادر و توله‌ سگ‌ها می‌شود و این استرس می‌تواند منجر به تصمیم‌گیری نادرست مادر، ازجمله خوردن خردسالان شود.

درنهایت این ایده خوبی است که توله سگ‌ها با سگ‌های دیگر معاشرت کنند.

حتی اگر با پدر باشند و اینکه آیا وقت گذراندن پدر با توله‌ سگ‌ها فکر خوبی است یا خیر به خلق‌وخوی سگ منفرد بستگی دارد.

علت خوردن توله‌ سگ توسط مادر
سگ‌های نر و توله خواری

حرف آخر

به‌طورکلی دلایل مختلفی برای علت خوردن توله‌ سگ توسط مادر ذکر می‌شود. پاسخگویی به نیازهای غذایی و دست‌یابی به انرژی، خلاص شدن و رهایی از عناصر بیمار که براثر اختلال و یا عارضه‌ای نمی‌توانند به‌خوبی سایرین رشد کنند و یا برای اینکه کوچک‌ترها توسط حیوانات دیگر شکار نشوند ازجمله دلایلی است که برای این پدیده نام‌برده می‌شود.

امیدوارم جواب سؤالات خود را با خواندن این مقاله پیدا کرده باشید. این اتفاق ناخوشایند متأسفانه پیش می‌آید و هنوز با آن روبه‌رو هستیم.

اگر به دانستن اطلاعات بیشتر درمورد انواع سگ و حسوان خانگی علاقه دارید؛ پیشنهاد می‌کنیم به سایت واسط پت سر بزنید؛ همچنین برای خریدوفروش سگ موردنظر خود می‌توانید به سایت یا اپلیکیشن واسط کالا مراجعه کنید.

منابع:
dailydogstuff.com
dogcare.dailypuppy.com
animalwised.com
quora.com

6 دیدگاه دربارهٔ «علت خوردن توله‌ سگ توسط مادر»

 1. سلام خسته نباشید سگ من شیتزو پامر هستش الان ۴۰ روزه هستن همشون مریض شدن حتی مادرشون من بچه هارو از مادرشون جدا کردم یک هفته از هم جدا بودن الان که کنار هم میزارمشون مادرشون بعد کمی بازی کردن بهشون غره امکانش هست بخوردشون و اسیب برسونه بهشون.؟ و یک سگ دگه دارم همین نژاد یک ماه حامله است ایا این سگ ب توله ها اسیب میرسونه یا نه با تشکر از شما.

 2. سلام‌وقتتون‌بخیر خسته نباشید یک سگ‌ماده داریم که چند ماه پیش پس از به دنیا اوردن بچه هاشاونا رو خورده بود،چند روز پیش ده تا توله دیگه بدنیا اورده بود که سه تاش مرده بودند اونا رو خاک کردیم ۶تاش مونده بودن،الان اون شش تا هم نیستند،سگ مادر هم یک ساعت زوزه کشید و الان هم افسرده هست،میشه راهنمایی کنین که چرا همه بچه هاشو میخوره؟

  1. یک مقاله تو نیچر خوندم،نوشته بود کشف شده که سگ ها و گربه میتونن با بو سرطان رو تشخیص بدن،احتمال داده بود که ممکنه یک بیماری در اونا تشخیص بده که با زجر بمیرن،بنابراین مادر اونو میکشه و بخاطر دلایل بهداشتی و سر نیامدن شکارچی ها به لانه،اونو میخوره

 3. سلام همونطوری ک خیلیا میدونید اصل رفتاری خیلی از گوشتخواران و سگ ها بقای ژن خود هست که چ در ماده و چه در نر به طور واضح میتونیم ببینیم از اصلی ترین دلایل توله خواری سگ ها بقای توله های سالم و کامل هست زمانیکه مادر متوجه مشکلی مادرزادی یا نقص در توله خودش بشه اون رو از بین میبره تا هم تضمین بیشتری باشه برای رشد سایر توله ها هم جلوگیری بشه از رشد توله ناقص الان شما اگر کل سگایه دنیا رو نگاه کنید سگ بالغی رو نمیبینید ک از لحاظ مشکلات مادر زادی ناقص یا مریض باشه کاری ب مشکلات و بیماری اکتسابی ندارم یه دلیل دیگش هم اینه ک مادر نتونه غذای کافی پیدا کنه و ب ناچار بعضی از توله هاشو از بین میبره برای تضمین رشد سایر توله هاش

 4. سلام سگ من چند روز پیش زایمان کرده و تا الان چهارتا از بچه هاشو خورده کاری هست که بشه انجام داد تا بچه هاشو نخوره مثلا مثل فلفل زدن رو بچه هاش؟؟؟از هشت توله چهارتا بوده و خیلی ناراحتت کنندست که نمیشه کاری انجام داد

  1. بله باید به وفور غذایی را که دوست دارد در کنار او قرار دهید چون او به صورت غریزی احساس می کند باید برای نگهداری توله هایش نیازمند قوت شود و شیر زیاد در سینه هایش جمع شود ولی وقتی قوت ندارد و احساس کمبود شیر در سینه دارد این عمل را به ناچار و به صورت غریزی انجام می دهد ، لطفا امتحان کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *