راهنمای خرید توله ‌سگ

راهنمای خرید توله ‌سگ

اگر تصمیم به خرید یک توله‌سگ دارید و آماده‌اید که در اسرع وقت آن را به خانه بیاورید؛ بدین ترتیب باید وقت بگذارید و نژاد مناسب سلیقه خود را پیدا کنید. توله‌سگ خود را از یک منبع معتبر مانند پرورش‌دهنده‌ها، پناهگاه حیوانات و یا گروه نجات انتخاب کنید و خانه خود را برای خرید توله‌سگ آماده کنید. با وقت گذاشتن برای انجام مسئولیت‌ها و کسب اطلاعات هرچه بیشتر درباره توله‌سگ‌ها؛ می‌توانید اطمینان حاصل کنید که شما با سگ جدید خود یک دوستی شاد و مادام‌العمر را تجربه خواهید کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره راهنمای خرید توله ‌سگ ، در ادامه مطلب با واسط پت همراه باشید.

آیا برای خرید توله‌سگ آماده هستید؟

توله‌سگ‌ها ناز و پشمالو هستند؛ اما به زمان، توجه و هزینه‌ای بیشتر ازآنچه که فکر می‌کنید نیاز دارند. برای شما و توله‌سگ شما منصفانه نیست که وقتی برای مراقبت از توله‌سگ آمادگی ندارید و یا نمی‌توانید نسبت به او متعهد باشید، او را به خانه بیاورید. با مطالعه راهنمای خرید توله ‌سگ و پرسیدن چند سؤال از خود و پاسخ صادقانه به آن‌ها به شما کمک می‌کند که مشخص شود آیا آماده هستید مسئولیت خرید توله‌سگ را به عهده بگیرید یا خیر.

سوالات

 • آیا من وقت تمیز کردن، آموزش و ورزش توله‌سگ خود را دارم؟ توله‌سگ‌ها بسیار وقت‌گیر هستند. اگرچه بعضی از نژادها نسبت به نژادهای دیگر آرام‌تر هستند، شما باید زمان زیادی را برای مراقبت صحیح از توله‌سگ خود اختصاص دهید. اگر برنامه شلوغی دارید و یا زیاد خارج از شهر هستید، ممکن است لازم باشد بررسی کنید که آیا می‌توانید برای مراقبت از توله‌سگ خود وقت بگذارید؟
 • آیا من ازنظر مالی قادر به پرداخت هزینه‌های مراقبت از توله‌سگ خود هستم؟ درواقع گران بودن توله‌سگ‌ها هیچ مشکلی به وجود نمی‌آورد؛ اما به این فکر کنید که آیا آماده پرداخت همه مایحتاج ضروری ازجمله غذا، قلاده، اسباب‌بازی، وسایل خواب و سایر موارد مربوطه به‌اضافه مراجعه منظم و گاه حتی غیرمنتظره به دامپزشکی هستید؟
 • آیا کسی در خانه من به سگ حساسیت دارد؟ اگر تنها زندگی نمی‌کنید؛ باید این موضوع را بررسی کنید که آیا شخص دیگری که با شما زندگی می‌کند به سگ‌ها و یا به‌طورکلی به شوره حیوانات خانگی حساسیت دارد؟
 • بررسی کنید که چه نژادی برای شما مناسب است؟

بررسی نژادها

نکته مهم دیگری که در راهنمای خرید توله ‌سگ باید به آن اشاره شود، بررسی نژادهای مختلف است. نژادها را با ویژگی‌هایی به‌عنوان‌مثال، سگ کوچک، خلق‌وخوی آرام و غیره بررسی کنید که دریابید آیا برای موقعیت زندگی شما مناسب هستند یا خیر.

سایت AKC یک آزمون تطبیق دارد که می‌تواند به شما در انتخاب نژاد مناسب کمک کند.

سگ‌ها اشکال، اندازه و شخصیت‌های مختلفی دارند. در صورت انتخاب نژاد نامناسب خود، می‌توانید باعث دل‌شکستگی و آزار خود و اطرافیان خود شوید.

چند مثال از عوامل مهمی که باید به خاطر بسپارید شامل وضعیت زندگی شما (خانه یا آپارتمان) و برنامه کاری شما (ساعات کاری منظم یا مسافرت‌های مداوم) می‌شود.

بررسی نژادها
بررسی نژادها

سطح انرژی نژادهای مختلف را موردبررسی قرار دهید. به‌عنوان‌مثال، اگر زیاد از بیرون بودن لذت نمی‌برید، خرید نژاد هاسکی سیبرین را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم.

هاسکی‌ها عاشق دویدن و پرش هستند و به ساعت‌ها ورزش روزانه نیاز دارند. شاید بهتر باشد یک توله‌سگ را انتخاب کنید که بزرگ شود و به سگی تبدیل شود که دوست دارد در خانه چرت بزند و با شما در خانه وقت بگذراند.

شرایط

اگر در آپارتمان زندگی می‌کنید، ممکن است ساختمان شما محدودیت‌های نژادی و وزنی سگ‌ها را داشته باشد. علاوه بر این، ممکن است یک سگ بزرگ مانند گلدن رتریور که به ورزش زیاد احتیاج دارد، در آپارتمان احساس خفقان کند.

اگر مجتمع مسکونی شما به سگ‌های بزرگ اجازه ورود می‌دهد. اطمینان حاصل کنید که به یک منطقه حصارکشی شده بزرگ و یا پارک‌های مخصوص سگ‌ها که در آن محل سگ‌ها قادر به دویدن و یا ورزش هستند، دسترسی داشته باشید.

مشورت با یک پرورش‌دهنده معتبر سگ، می‌تواند به شما کمک کند که کدام نژاد برای موقعیت زندگی شما ایده آل است.
به‌غیراز جستجوی اینترنتی نژادهای مختلف سگ، خرید کتاب معرفی انواع نژاد سگ نیز می‌تواند به شما در انتخاب نژاد مناسب کمک کند.

به خاطر داشته باشید که لازم نیست حتماً نژاد خاصی را پیدا و انتخاب کنید. یک سگ ولگرد خیابانی نیز می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

نتیجه‌گیری

گرچه ممکن است شما به نژاد خاصی از سگ‌ها علاقه داشته باشید، اما مهم است که در نظر بگیرید کدام نژاد مناسب شرایط شما است و آیا می‌توانید نیازهای خاص آن را برآورده کنید.

درباره انواع مختلف سگ موردعلاقه خود تحقیق کنید. برخی از اقدامات دامپزشکی مشاوره‌های قبل از خرید را ارائه می‌دهند و منبع خوبی از اطلاعات هستند. آن‌ها تجربه نژادهای مختلفی را دارند و معمولاً مایل به بحث در مورد مناسب‌ترین نوع سگ‌ها برای سبک زندگی شما خواهند بود.

همچنین می‌توانید با افرادی که نژاد موردعلاقه شما را دارند صحبت کنید تا قبل از تصمیم‌گیری به خرید توله سگ تصویر کلی از سگی که قرار است آن را بخرید، به دست بیاورید. دامپزشکان محلی هم می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

انتخاب نژاد مناسب
انتخاب نژاد مناسب

بررسی وضعیت سلامتی نژاد توله سگ

یکی دیگر از نکات مهمی که جا دارد در راهنمای خرید توله ‌سگ به آن اشاره‌ کنیم، وضعیت سلامتی نژاد موردنظر است.

آگاهی از مسائل بهداشتی مرتبط با نژادهای خاص بسیار مهم است، به‌عنوان‌ مثال برخی از نژادها مستعد مشکلات مفصلی، مشکلات تنفسی، عفونت‌های پوستی و غیره هستند.

یک پرورش‌دهنده خوب قبل از تصمیم‌گیری در مورد نژاد گرفتن از والدین، آزمایش و غربالگری سلامت را بر روی والدین انجام می‌دهد.
با استفاده از قرارداد توله سگ شما باید بتوانید اطلاعات مربوط به آزمایش‌های بهداشتی و نتایج مربوط به نژاد انتخابی خود را دریافت کنید. اگر در تفسیر نتایج به کمک نیاز دارید بهتر است با دامپزشک خود مشورت کنید.

در رابطه با بیماری‌هایی که ممکن است توله سگ را تهدید کند، خواندن مقاله زیر را پیشنهاد می‌دهیم:

بیماری‌های شایع در توله سگ

در نظر گرفتن بودجه

جدا از هزینه اولیه خرید توله‌ سگ، به در نظر گرفتن بودجه برای خرید غذا، اسباب‌بازی، وسایل نظافت و مراقبت‌های دامپزشکی نیاز دارید. با در نظر داشتن بودجه، انتظار واقع‌بینانه‌تری از هزینه‌های ماهانه مربوط به توله‌سگ خود خواهید داشت.

نسبت به نژاد و اندازه، خرید توله‌سگ ممکن است در هرسال بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار به‌صورت ماهانه هزینه داشته باشد.

به خاطر بسپارید که هزینه اقلام کوچک‌تر مانند قلاده، برچسب شناسایی و درمان را نیز در نظر داشته باشید.

همچنین خرید توله‌ سگ از یک پرورش‌دهنده سگ می‌تواند گران‌تر از آوردن یک توله‌ سگ از پناهگاه حیوانات باشد. بنابراین همان‌طور که واضح است، خریدن سگ یک تعهد طولانی‌مدت است. بهتر است قبل از خریدن سگ علاوه بر هزینه‌های اولیه خرید یا اسکان دادن سگ به هزینه‌های احتمالی دیگری که باید در نظر بگیرید نیز توجه کنید.

راهنمای خرید توله ‌سگ
در نظر گرفتن بودجه

هزینه‌ها

این هزینه‌ها ممکن است شامل موارد زیر باشند:

 • واکسن (ازجمله تقویت‌کننده‌های سالانه)
 • مراقبت‌های دامپزشکی
 • کلاس‌های اجتماعی کردن توله سگ
 • کلاس‌های آموزشی و کمک‌های آموزشی
 • اخته کردن سگ
 • اطمینان از اینکه خانه و باغ شما به‌طور مناسب ایمن و محصورشده است
 • بیمه
 • کنترل کرم و کک
 • هزینه‌ی مربوط به مراقبت از سگ، وقتی شما دور از خانه‌اید.

تعهد خرید

این‌ها فقط برخی از هزینه‌ها هستند ممکن است نگهداری از سگ هزینه‌های بیشتری نیز داشته باشد، بنابراین در نظر گرفتن همه هزینه‌ها پیش از اقدام به خریدن توله سگ از اهمیت بسیاری برخوردار است.

همان‌طور که در ابتدای راهنمای خرید توله ‌سگ گفته شد، برای نگهداری از این موجودات ناز و دوست‌داشتنی لازم است که وقت و تعهد بسیاری را به آن‌ها اختصاص دهید. بنابراین قبل از شروع کردن پروسه‌ی خرید توله سگ مهم است که وقت بگذارید و بررسی کنید که آیا خرید توله سگ هم برای شما و هم برای توله سگ انتخاب درستی است یا خیر.

در ابتدا به تمام پیامدهای خرید توله سگ بیندیشید، زیرا سگ موجودی است که خرید آن می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد و خریدن آن هرگز نباید بدون فکر و سرسری صورت بگیرد.

تعهد خرید
تعهد خرید

پنج نیاز رفاهی توله سگ

در این قسمت از راهنمای خرید توله ‌سگ واسط پت شما را با پنج نیاز اساسی مربوط به رفاه و آسایش سگ آشنا می‌کند. این نیازها، نیازهایی هستند که در قانون حمایت از حیوانات آمده است تا اطمینان حاصل شود که نیازهای اساسی حیوانات توسط کسانی که از آن‌ها مراقبت می‌کنند برآورده می‌شوند.
شما به‌عنوان صاحب سگ مسئولیت قانونی دارید که اطمینان حاصل کنید که نیازهای رفاهی حیوان خانگی شما در هر مرحله از زندگی برآورده می‌شود، همچنین به یاد داشته باشید که ممکن است این نیازها با بزرگ‌تر شدن تغییر کنند.

محیط مناسب برای زندگی

 • مکانی راحت برای استراحت و جایی برای جدا شدن از دیگران
 • فضایی مناسب برای ورزش کردن و پرسه زدن

رژیم غذایی مناسب

نمایش رفتار طبیعی

 • کاوش و پرسه زدن در بیرون از خانه
 • بازی و فعالیت ذهنی
 • دویدن / حفاری / پریدن
 • در آخر همان‌طور که می‌دانید، سگ‌ها به ورزش کردن و فعالیت‌های فیزیکی احتیاج دارند بنابراین مهم است که نوع ورزشی که سگ انجام می‌دهد و مقدار آن متناسب با نژاد سگ و ویژگی‌های بدنی سگ باشد.

نگهداری با حیوانات دیگر و یا جدا از آن‌ها

 • سگ‌ها درست مانند سایر حیوانات ویژگی‌های شخصیتی و رفتاری متفاوتی از هم دارند، بنابراین بهتر است که سگ شما، با توجه به نیازی که دارد در کنار سایر سگ‌ها و یا به‌دوراز آن‌ها اسکان داده شود.
 • همچنین بسیار مهم است که فرصت تعامل با سایر سگ‌ها و افراد دیگر را به‌طور مناسب برای سگ خود فراهم کنید.
نگهداری با حیوانات دیگر و یا جدا از آن‌ها
نگهداری با حیوانات دیگر و یا جدا از آن‌ها

نیاز به محافظت در برابر درد، رنج، آسیب و بیماری

 • سلامتی سگ از اهمیت زیادی برخوردار است؛ بنابراین در صورت هرگونه بیماری یا آسیب‎دیدگی لازم است که برای درمان سگ خود به دامپزشکی مراجعه کنید.
 • سلامت ذهنی توله سگ که برای حفظ و بهبود سلامت ذهنی سگ لازم است اجتماعی شدن سگ از سنین پایین شروع شود. همچنین آموزش دادن به سگ و محافظت از او در برابر شرایطی که ممکن است باعث ایجاد اضطراب یا ترس در سگ شود، به بهبود و حفظ سلامت ذهنی سگ کمک می‌کند.

توله سگ خود را از کجا بخرید؟

سؤال مهم دیگری که در راهنمای خرید توله ‌سگ به آن پاسخ می‌دهیم، این است که بهتر است توله سگ خود را از کجا بخرید؟

خرید به‌طور مستقیم از پرورش‌دهنده

تحقیقات خود را در مورد پرورش‌دهنده انجام دهید. یک پرورش‌دهنده مسئولیت‌پذیر باید دانش گسترده‌ای در مورد نژاد خاصی که خود پرورش می‌دهد داشته باشد.

آن‌ها خوشحال می‌شوند که در مورد نحوه نگهداری توله‌سگ‌ها و هرگونه بررسی بهداشتی (بر روی توله سگ و والدینش) با شما صحبت کنند.

همچنین ممکن است پرورش‌دهنده سؤالاتی راجع به تجربه شما از نگهداری سگ‌ها و مناسب بودن شما در داشتن یک سگ از شما بپرسد.

راهنمای خرید توله ‌سگ
خرید به‌طور مستقیم از پرورش‌دهنده


همه پرورش‌دهندگان مسئول باید قبل از تعهد شما به خرید توله سگ شما را به دیدن آن‌ها و ملاقات با والدین و توله‌سگ‌ها دعوت کنند. این زمان خوبی است تا از پرورش‌دهنده سؤال کنید که آیا آن‌ها از قرارداد استفاده می‌کنند یا مایل به استفاده از قرارداد توله سگ هستند یا خیر.

گرفتن توله سگ از مراکز نگهداری سگ

در بسیاری از این مراکز (مانند RSPCA ،Dogs Trust یا Battersea Dogs & Cats Home) توله‌سگ‌ها و همچنین سگ‌های بالغ مختلفی برای شما در دسترس است. دلایل زیادی برای گرفتن سگ شما از یک موسسه خیریه وجود دارد.

یک مرکز خیریه خوب ابتدا وضعیت شما را بررسی می‌کند تا اطمینان حاصل کند که شما شرایط مناسب برای نگهداری از سگ را دارید.

آن‌ها به شما کمک می‌کنند سگ مناسب خود را انتخاب کنید و به شما مشاوره مراقبت از حیوان خانگی جدید خود را می‌دهند.

بنابراین هرگز توله سگ را از مزرعه توله سگ خریداری نکنید محلی که توله‌سگ‌ها را برای فروش زیاد پرورش می‌دهند. با ما در ادامه مطلب راهنمای خرید توله ‌سگ همراه باشید.

هرگز در اولین بازدید، یک توله سگ را خریداری نکنید!

نکته آخری که در راهنمای خرید توله ‌سگ باید به آن اشاره‌کنیم، این است که هرگز در اولین بازدید یک توله سگ را خریداری نکنید!
در صورت امکان هنگامی‌که برای اولین بار به دیدار توله سگ می‌روید کیف پول خود را در خانه بگذارید! در این صورت وسوسه نمی‌شوید که یک خرید فوری انجام دهید.

همیشه ایده خوبی است که قبل از خریدن توله سگ، مدتی را به فکر کردن درباره انتخاب خود، صحبت با دوستان و اعضای خانواده و بررسی کردن تمام اطلاعات خود بگذرانید.

اگر درباره هر یک از اطلاعاتی که به شما داده‌شده مطمئن نیستید، از یک دامپزشک یا پرستار دامپزشک راهنمایی بخواهید.

راهنمای خرید توله ‌سگ
هرگز در اولین بازدید، یک توله سگ را خریداری نکنید!

بیشتر از یک‌بار با سگ ملاقات کنید. وقت زیادی را با همه توله‌سگ‌ها بگذرانید. در ۵ دقیقه نمی‌توانید ارزیابی دقیق کنید که آیا این توله سگ مناسب شما است یا نه!

اگر در خانه خود فرزند دارید، دیدار دوم فرصتی مناسب برای دیدن واکنش توله سگ به آن‌ها و بالعکس است.
قبل از تعهد دادن به خرید توله سگ، از پرورش‌دهنده بخواهید قرارداد کامل شده‌ای را به شما ارائه دهد تا وقت داشته باشید آن را بررسی کنید و در صورت لزوم از دامپزشک درمورد راهنمای خرید توله ‌سگ مشاوره بگیرید.

کلام آخر

بنابراین همان‌طور که مشاهده کردید، پیش از اقدام به خریدن توله سگ بهتر است تمام جوانب را در نظر بگیرید. ما در واسط پت سعی کردیم در مقاله راهنمای خرید توله ‌سگ به شما کمک کنیم که بهتر در این رابطه تصمیم بگیرید.

درهرصورت اگر به این حیوانات علاقه دارید پیشنهاد می‌کنم مطالعه مقالات مرتبط در سایت واسط پت را از دست ندهید. همچنین فراموش نکنید که از طریق سایت یا اپلیکیشن واسط کالا می‌توانید اجناس دست‌دوم و یا حیوانات خانگی خود را با قیمت مناسب خریدوفروش کنید.

منبع:

puppycontract.org.uk

1 دیدگاه دربارهٔ «راهنمای خرید توله ‌سگ»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *