هزینه نگهداری اسب در پانسیون

هزینه نگهداری اسب در پانسیون

امروزه بسیاری افراد علاقه به خرید اسب و داشتن اسبی که متعلق به خودشان باشد دارند. این حس بیشتر در جوانان دیده می‌شود؛ اما آیا با خرید یک اسب کار به پایان می‌رسد؟ قطعاً این‌گونه نیست آنچه به‌آسانی قابل‌تصور نیست هزینه‌های مربوط به اسب است از هزینه غذا و مسکن گرفته تا جایی برای نگهداری و درمان بیماری‌های آن حیوان!
در این مقاله سعی خواهیم کرد تا قسمتی از نیازهای یک اسب و برخی از تعهداتی که صاحب اسب پس از خرید آن در قبال این حیوان دارد بپردازیم و بدانیم هزینه نگهداری اسب در پانسیون حدود چه مقدار است. با ما همراه باشید.

بی‌شک یکی از جذاب‌ترین و هیجان‌انگیزترین روزها برای دوستداران اسب روزی است که صاحب اسب می‌شوند. هرچند اگر این کار بدون مطالعه و تحقیق قبلی صورت گیرد تبدیل به معضلی بزرگ خواهد شد. خرید یک اسب نامناسب نه‌تنها به آرامش و تفریح زندگی آن شخص کمکی نخواهد کرد بلکه منجر به گرفتاری‌های بزرگ برای صاحبان خود خواهد شد.

هزینه داشتن اسب

سالانه مبلغی که دارندگان اسب برای مراقبت از اسب خود هزینه می‌کنند مقدار متوسط رو به زیاد است. در اینجا فهرستی از موارد وجود دارد که باید هنگام تعیین هزینه مالکیت یک اسب در نظر بگیرید:

 • خوراک
 • صورتحساب دامپزشکی
 • تدارکات
 • نمایش‌ها، رویدادها، فعالیت‌ها و غیره

قبل از خرید اسب، مهم است که تحقیق کنید و بدانید که هر یک از این اقلام چگونه بر میزان پولی که سالانه برای اسب خود خرج می‌کنید تأثیر می‌گذارد.

پیشنهاد می‌کنم مقاله‌ی فواید نگهداری اسب را نیز مطالعه فرمایید.

وقت و زمان

دنیای رؤیایی بسیاری از سوارکاران شامل امکانات دوست‌داشتنی، انتخاب اسب و گذراندن زمان نامحدود با اسب خود است اما در دنیای واقعی، کار، مدرسه و سایر مسئولیت‌ها باعث می‌شود تا شرایطی باشد که تنها به گذراندن چند ساعت در روز اکتفا کنند. وقتی ما تصمیم به خرید اسبی می‌گیریم باید بدانیم که هرچند کوتاه باید زمانی در طول روز به اسب خود اختصاص دهیم.

گر چه بسیاری از مسئولیت‌های مربوط به اسب بر عهده پانسیون‌های نگهداری از اسب بوده ولی سوارشدن و انجام ورزش‌های بیشتر، بررسی وضعیت اسب، آموزش اسب و ایجاد رابطه عاطفی بین اسب و صاحب آن بر عهده خریدار آن است.

باید به این نکته توجه کنیم اسب‌ها حیواناتی هستند که به شرایط موجود زود عادت می‌کنند. این بدین معنی است که اگر صاحبش طی ۲۰ روز به‌طور روزانه ساعت ۱۰ صبح با او تمرین سوارکاری کرده است اسب روز ۲۱ منتظر او خواهد بود و درصورتی‌که این اتفاق نیافتد اسب مضطرب و ناراحت خواهد بود؛ بنابراین قبل از خرید یک اسب باید برنامه روزانه خود را به نحوی تنظیم نمایید که خللی در رسیدگی به اسبتان ایجاد نشود.

محل نگهداری از اسب

نگهداری از اسب در ملک شخصی کمترین هزینه برای صاحب آن اسب را دارد. اگر صاحب اسب بتواند شرایط نگهداری از اسب خود را تأمین کند در هزینه‌های مربوط به آن بسیار صرفه‌جویی کرده است؛ اما باید به این نکته توجه داشته باشیم نه‌تنها داشتن جای مناسب با ویژگی‌های خاص موردنیاز یک اسب است بلکه باید فردی به‌صورت تمام وقت در اختیار اسب باشد تا بتواند شرایطی مطلوب برای زندگی اسب فراهم کند.

هزینه نگهداری اسب در پانسیون
هزینه نگهداری اسب در پانسیون

اگر زمین یا وقت کافی برای نگهداری از اسب در اختیار ندارید بهترین گزینه نگهداری اسب در پانسیون‌های مربوط به اسب است.

پانسیون اسب یکی از گران‌ترین و درعین‌حال مهم‌ترین تصمیمات صاحب اسب است. هزینه شبانه‌روزی با توجه به انتظارات شبانه‌روزی بسیار متفاوت است.

اگر بخواهید در یک پانسیون اسب خود در حالت پایدار، با غذا، آب، بستر تازه، ورزش منظم و سایر امکانات نگهداری کنند هزینه‌ها متفاوت است. این هزینه‌ها در ایران بین ۸۰۰ تا ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان متغیر خواهد بود. در خارج از ایران این قیمت بین ۲۶۰ تا ۶۰۰ دلار متفاوت است.

تغذیه

یک اسب سالم به وزن ۱۱۰۰ پوند به‌طور متوسط از ۱۰۰ دلار تا ۲۵۰ دلار در هرماه خوراک و یونجه می‌خورد. اگرچه اگر اسبی در چراگاه به سر ببرد به غذای کمتری نیاز دارد.

قیمت یونجه به نوع، کمیت در زمان خرید و زمان سال بستگی دارد. ممکن است برای یک یونجه ۵۰ تا ۱۳۰ پوند بین ۴ تا ۱۸ دلار بپردازید. خوراک‌های تکمیلی و بسته‌بندی شده در ماه می‌تواند ۱۰ تا ۳۰ دلار در ماه برای صاحب اسب هزینه ایجاد کند. فراهم آوردن غذای ویژه و مطابق با استاندارد جهانی برای یک اسب هزینه نگهداری اسب را پانسیون را به شدت افزایش خواهد داد.

در رابطه با تغذیه اسب خواندن مطلب زیر را از دست ندهید:

تغذیه اسب

نعلبند

صاحب اسب باید بداند که عملکرد نعل اسب باید درست شود، درست مانند آنکه ناخن‌های انسان قطع شود تا عمل کند. یک پیرایش ساده هرماه دیگر ۲۰ تا ۵۰ دلار هزینه دارد. هزینه خرید یک نعل بیشتر است. یک نعل در نزدیکی شهرها ۱۱۰ تا ۱۳۵ دلار قیمت دارد.

هرچند ممکن است برای برخی اسب‌ها که دچار ضایعی در پای خود هستند این قیمت بیشتر شود. وقتی اسب برای نگهداری به پانسیون سپرده می‌شود در صورت نبود یا نامناسب بودن نعل اسب هزینه نگهداری اسب در پانسیون در آن ماه افزایش می‌یابد.

مراقبت‌های بهداشتی

هزینه دیگری که باید در نظر گرفته شود ترکیبی از هزینه‌های دامپزشکی و دامداری است. هزینه یک اسب بسیار بیشتر از یک حیوان خانگی است هرچند که همانند یک سگ یا گربه نیاز به مراقبت و توجه منظم دارد. معمولاً هزینه دامپزشکی سالانه یک اسب چیزی در حدود ۴۸۵ دلار است.

مراقبت های بهداشتی
هزینه نگهداری اسب در پانسیون

بازدید سالانه دامپزشکی شامل تمیز کردن دندان و رسیدگی به چشم‌های اسب و همچنین واکسیناسیون است. این بسته به موقعیت مکانی می‌تواند از ۷۷ تا ۲۵۰ دلار قیمت داشته باشد. اگر دامپزشکی در نزدیکی محل زندگی اسب باشد هزینه‌ای برابر با ۳۵ تا ۷۵ دلار تقاضا و در غیر این صورت با پیمودن راه طولانی‌تر ممکن است تقاضای هزاران دلار بنماید. معمولاً این‌گونه هزینه‌ها به هزینه نگهداری اسب در پانسیون اضافه خواهد شد.

آموزش

یکی دیگر از هزینه‌های معمول که نادیده گرفته می‌شود، آموزش است. اگر حتی شما از قبل نیز آموزش دیده باشید زمانی که اسب جدیدی را خریداری می‌کنید باید مطمئن باشید که آن اسب آموزش‌های لازم را دیده است و ارتباط با شما برقرار کرده و از شما پیروی لازم را دارد. اگرچه آموزش اختیاری است، اگر تازه‌کار هستید یا می‌خواهید، یک سبک سوارکاری جدید بیاموزید، آموزش بسیار مفید است. دروس می‌تواند به ازای هر ساعت دروس خصوصی ۲۰ تا ۵۰ دلار باشد هر چه قدر این دروس حرفه‌ای‌تر باشد بدیهی است که میزان این هزینه‌ها افزایش خواهد یافت.

اگر ما نگهداری از اسب خود را به پانسیون واگذار کردیم بسته به نوع آموزش (حرفه‌ای، مبتدی) میزان هزینه نگهداری اسب در پانسیون متغیر خواهد بود.

نکات صرفه‌جویی در هزینه برای صاحبان اسب

در ادامه این مقاله جالب می‌خواهیم ببینیم چه کنیم تا هزینه‌های نگهداری از اسبمان کاهش یابد. ضمن دانستن این موارد می‌توان هزینه نگهداری اسب در پانسیون مورد نظرمان را نیز کاهش دهیم.

تغذیه

در اینجا روش‌های ساده‌ای برای کاهش هزینه‌های خوراک اسب وجود دارد:

تغذیه
تغذیه اسب
 • یک مورد که شما نباید برای اسب خود فراموش کنید استفاده از یونجه مرغوب است. کمترین قیمت یونجه در تابستان است. از زمین خریداری کنید، یونجه خود را در فصل یونجه بارگیری کنید؛ اما همیشه بهترین را بخرید. در اواسط زمستان مجبور خواهید بود قیمت بالایی برای آن پرداخت کنید.
 • کنستانتره‌ها را قطع کنید. مگر اینکه دلیل بسیار خوبی برای تغذیه آن‌ها وجود داشته باشد. بیشتر اسب‌ها تنها در یونجه با کیفیت خوب شاد و سالم می‌مانند.
 • خرید عمده دانه می‌تواند ارزان‌تر از خرید کیسه‌ای باشد. اگر راهی برای ذخیره دانه‌ها دارید آن را به‌صورت عمده تهیه کنید.
 • غذاهای عمومی را به‌جای استفاده از یک نام تجاری به‌صورت محلی تهیه کنید.البته از کیفیت آن مطمئن شوید.

تجهیزات

 • با استفاده از این نکات صرفه‌جویی در هزینه برای خرید و مراقبت از تجهیزات خود خواهید بود. صاحبان پانسیون‌های بزرگ نیز با دانستن این موارد می‌توانند هزینه نگهداری اسب در پانسیون را کاهش دهند. با ما همراه باشید
 • وسایلی از قبیل زین، سرپوش، متوقف کننده، چکمه‌های سواری، زین و سایر لوازم جانبی را از شرکت‌های اینترنتی با قیمت ارزان تهیه کنید.
 • به‌جای تعویض یاد بگیرید که تعمیرات خود را انجام دهید.
 • به‌جای صیقل دادن با مواد شیمیایی زین تسمه‌ها و همه قسمت‌های فلزی را با مقداری جوش‌شیرین و سرکه براق کنید.
 • یاد بگیرید لباس‌های سواری و سایر لوازم جانبی خود را، خود تهیه کنید به‌جای خرید لباس مخصوص از فروشگاه که حداقل ۱۵ دلار قیمت دارد می‌توان با کمی کار دستی با حدود ۲ دلار لباس خود را تهیه کنید.
 • هر وسیله‌ای که بروی آن کلمه اسب یا تصویر اسب قرار گرفته باشد، احتمالاً گران‌تر است برای اسب شما فرقی نمی‌کند که وسایلی که برای نگهداری از او استفاده می‌کنید آیا این تصاویر را دارد یا خیر!
 • برای جمع‌آوری پول برای چیزهایی که نیاز دارید تجهیزات بلااستفاده را بفروشید و هیچ‌وقت وسایل دست‌وپا گیر را در اطراف خود نگه ندارید.
 • همیشه برای خرید لوازم‌یدکی و کشاورزی موردنیاز برای مراقبت از اسب قیمت‌های فروشگاه‌های مختلف را مقایسه کنید و مناسب‌ترین قیمت با کیفیت خوب را خریداری کنید.
هزینه نگهداری اسب در پانسیون
هزینه نگهداری اسب در پانسیون

مراقبت

 • بگذارید اسب شما در صورت امکان پابرهنه برود.
 • مراقبت خوب و اساسی از اسب در مشکلات بهداشتی و قولنج می‌تواند صورتحساب دامپزشکی شما را کاهش دهد.
 • مادیان خود را پرورش ندهید. در بیشتر موارد خرید اسب چهارساله ارزان‌تر از آن است که یک کره اسب را پرورش دهید.
 • اگر دامپزشک شما به اسب کرم می‌زند این کار را خودتان انجام دهید بااین‌حال باید بدانیم محدود کردن ایمن سازی یک اقتصاد کاذب است.

حداقل نیاز‌های یک اسب

باید بدانیم حداقل نیازهای یک اسب موارد زیر است:

 • مرتع عاری از خطرات مانند سوراخ، ماشین‌آلات زنگ زده و نرده‌های سست سیمی
 • نرده ایمن مانند ریل چوبی، پلاستیکی
 • چمن برای چرا یا مقدار معدل یونجه مرغوب
 • تأمین نامحدود آب شیرین تمیز که درصورتی‌که لزوم در دمای زیر انجماد گرم می‌شود.
 • دسترسی به نمک
 • پناهگاه در هوای مرطوب یا زمستان و سایه در تابستان
 • یک منطقه خشک و تمیز برای دراز کشیدن
 • نظارت روزانه در مورد آسیب یا بیماری
 • هم‌نشینی با اسب یا حیواناتی مانند قاطر
 • تمیز کردن سم به‌صورت روزانه
 • داشتن فضایی مناسب برای تحرک و ورزش روزانه
 • جلوگیری از نیش زدن حشرات به اسب

موفقیت در پانسیون

آنچه باعث خواهد شد شما صاحب یک پانسیون شبانه‌روزی موفق باشید چه خواهد بود؟
برای اداره یک پانسیون مراقبت از اسب موفق فرد باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد. او یا باید یک اسب‌سوار باتجربه باشد.

پانسیون
هزینه نگهداری اسب در پانسیون

اسب‌ها موجودات پیچیده‌ای هستند. مشتری انتظار دارد مراقبت از گنجینه خود را که به پانسیون واگذار کرده با او رفتار درستی شود.

بیماری را به‌طور دقیق تشخیص دهد، رژیم غذایی متعادلی برای اسبش تنظیم کند و به‌طورکلی همان‌گونه که خودش از او مراقبت می‌کند با وی رفتار شود. یک صاحب پانسیون نگهداری از اسب باید با مردم ارتباط مثبت داشته باشد. او باید خدمات خود را به بازار ارائه دهد و مشتریان خود را راضی نگه دارد؛ و این مستلزم صبر و حوصله است.

فراهم کردن امکانات لازم

اگر بخواهیم صاحب یک پانسیون موفق باشید باید ازنظر مالی به‌گونه‌ای باشید که بتوانند امکانات لازم را به وجود بیاورند. پول برای تأمین هزینه راه‌اندازی، خدمات حقوقی و حسابداری و تبلیغات نمونه‌ای از هزینه‌های پیش رو است. یک صاحب موفق نیاز به زمان قابل‌توجهی برای اختصاص دادن به این شغل دارد.

استفاده از ابزارها و تکنولوژی روز نیز به شما کمک فراوانی خواهد کرد. شما می‌توانید با در اختیار داشتن صفحه‌ای کنترل همه موارد مهم ازجمله کنترل تغذیه، تمیز کردن غرفه‌ها کارهای روزانه کنترل انگل مراقبت از سم، میزان علوفه باقی‌مانده را رصد کرده و تحت کنترل داشته باشید.

خدمات شبانه‌روزی پانسیون

اگر می‌خواهید در کار خود موفق باشید باید بتوانید به‌طور شبانه‌روزی خدمات ارائه کنید. درصورتی‌که بتوانید دامپزشکی به‌صورت شبانه‌روزی داشته باشید، بسیار عالی است.

اگر بتوانید در هر ساعت شبانه‌روز پذیرای اسب بوده و گاهی اسبی در حال مرگ را نجات دهید، بدیهی است که شهرت بیشتری پیدا خواهید کرد و موفق‌تر خواهید بود.

هزینه نگهداری اسب در پانسیون
هزینه نگهداری اسب در پانسیون

برای عملی شدن این موضوع باید تام تمهیدات لازم را از قبل انجام داده با پیش‌بینی و مطالعه قبلی به دنبال این کار برویم.
پس از مطالعه دقیق این مقاله این موضوع برایمان روشن خواهد شد برای صرفه‌جویی در هزینه و وقتمان بهترین انتخاب پس از خرید یک اسب اگر دارای مزرعه شخصی نیستیم اسب خود را به پانسیون‌های نگهداری اسب که مورد اعتماد بوده بسپاریم.

هرچند اگر بخواهیم تمامی استاندارهای مورد نظرمان اعمال شود ممکن است متحمل هزینه بیشتری باشیم؛ اما به دلیل مشغله‌های جوامع امروزی این تصمیمی بسیار درست است.

کلام آخر

شما می‌توانید با مراجعه به سایت واسط پت اطلاعات فراوانی در مورد اسب یاد بگیرید. همچنین شما می‌توانید برای خرید و فروش حیوانات خانگی خود به اپلیکیشن واسط کالا مراجعه کنید و حیوان مورد نظر خود را با مناسب ترین قیمت خریداری کنید.

chronofhorse.com

equine-world.co.uk

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *