بهترین نژادهای سگ خانگی

بهترین نژادهای سگ خانگی/ معرفی ۳۰ نژاد محبوب

اگر شما و خانواده‌تان تصمیم گرفته‌اید سگی را به خانه بیاورید، اما مطمئن نیستید که چه نژادی را انتخاب کنید، ما به شما در این مقاله کمک می‌کنیم تا بهترین نژادهای سگ خانگی را انتخاب نمائید. خرید سگ تصمیم بسیار مهمی است و باید به‌دقت مورد بررسی قرار بگیرد. شما باید نژادی را انتخاب کنید که سگ‌های خانگی خوبی هستند و به دنبال توله‌ای باشید که با نیازهای خانواده و محیط شما مطابقت داشته باشد.

خصوصیات نژادی و رفتاری سگ‌ها با یکدیگر متفاوت است و هر نژاد ویژگی‌های خاص خود و به دنبال آن کاربردهای مخصوص به خود را دارد. تقریباً هر نژادی می‌تواند یک سگ خانگی خوب باشد، اما اینکه کدام‌یک را انتخاب می‌کنید به عوامل زیادی بستگی دارد. قبل از خرید سگ، تمام عوامل خانه و خانواده خود را بسنجید. واقع بینانه فکر کنید که چقدر وقت و پول دارید که می‌توانید از نظر آموزش، زمان بازی، برنامه تغذیه و حفظ سلامت عمومی به سگ خود توجه کنید.

لیست سگ‌های زیر یک لیست کامل نیست، اما ۳۰ مورد از محبوب‌ترین نژادهای سگ خانگی را معرفی می‌کند. هنگام انتخاب یک سگ مناسب خانگی، باید نیازهای نظافت، سطح فعالیت، اندازه و بیماری‌های بهداشتی او را در نظر بگیرید.

نمایش ویدیو در یوتیوب

نمایش ویدیو در آپارات

لابرادور ریتریور

این نژاد که محبوب‌ترین نژادهای سگ ۲۰۱۵ شناخته شده است، یکی از باهوش ترین و وفادارترین نژادها است. آن‌ها سگ‌های خانگی بسیار خوبی هستند و به خوبی با کودکان کنار می‌آید. آموزش لابرادور ریتریور آسان است و از وقت گذرانی با انسان‌ها لذت می‌برد.
این نژاد برای آپارتمان مناسب نیست زیرا نیاز به حداقل یک حیاط کوچک دارد تا بتواند فعالیت بدنی و ورزشی خود را در طول روز انجام دهد.

بیگل (Beagle)

یکی دیگر از بهترین نژادهای سگ خانگی بیگل است. بیگل‌ها بسیار باهوش، مهربان، کنجکاو و بازیگوش هستند. آن‌ها سگ‌هایی پرانرژی، باوفا و مستقلی هستند و گاهی به خاطر ویژگی استقلال شخصیتی‌شان صاحبان خود را دچار مشکل می‌کنند و لجباز و خودسر می‌شوند. اگر به دنبال سگ خوب و خانگی هستید که خیلی بزرگ نباشند، بیگل گزینه بسیار خوبی است.

ژرمن شپرد

این سگ‌ها وفادار، نگهبان و پرانرژی هستند و یادگیری‌شان فوق‌العاده سریع است. غریزه این نژاد برای حفاظت از خانواده زیاد است. ژرمن شپرد بعد از لابرادور رتریور به‌عنوان دومین نژاد محبوب در جهان شناخته می‌شود. این سگ‌ها با بچه‌ها و دیگر حیوانات خانگی به خوبی کنار می‌آیند، اما با غریبه‌ها اغلب محتاط و مواظب هستند.
ژرمن شپردها که به هوش خود معروف هستند، این سگ‌ها کار خود را بسیار عالی انجام می‌دهند. اگر آن‌ها تمام روز کار خود را انجام دهند و فقط شب‌ها به خانه خود بیایند، باعث خوشحالی آن‌ها می‌شود.

باکسر

این نژاد سگ‌های مهربانی هستند که با کودکان به خوبی اُخت می‌شوند و با آن‌ها مهربان هستند. این نژاد یکی از نژادهای پرانرژی، مهربان و بسیار وفادار است. از مدت‌ها قبل باکسرها به‌عنوان یکی از بهترین نژادهای سگ خانگی برای خانواده‌ها شناخته می‌شوند.
باکسرها سگ‌هایی هستند که به نگهداری و نظافت و آراستگی کمی نیاز دارند. آن‌ها با کودکان بازیگوش و مهربان هستند، اما سلامت آن‌ها به نظارت نیاز دارد، زیرا آن‌ها مستعد ابتلا به برخی بیماری‌های ژنتیکی هستند.

باکسر
باکسر

داشهوند (Dachshund)

انبوه، شجاع و مستقل، پرورش داشهوندها کاملاً با استعداد انجام شد. داشهوندها لزوماً در هنگام وجود بچه‌ها در خانواده انتخاب بهینه نیست، زیرا این نژاد به پرخاشگری در بعضی مواقع معروف است. چند مشکل بهداشتی نیز وجود دارد که در این نژاد نیز شایع است. این انتخاب نژادی مناسب برای صاحبان حیوانات خانگی جدید نیست. در حالت کلی این نژاد یکی محبوب‌ترین نژادهای سگ خانگی است.

سیبرین هاسکی

این نژاد زیبا در قطب شمال سیبری که بخشایش ندارد، توسعه یافت و در آنجا از آن‌ها به‌عنوان سگ‌های سورتمه حمل بار در سراسر تاندرا استفاده شد. این نژاد سگ‌هایی بسیار باهوش و پرانرژی هستند.
به طور کلی، هاسکی برای بچه‌ها خوب نیست مگر اینکه توله سگ و بچه‌ها با هم بزرگ شوند. پوشش ضخیم آن‌ها به آراستگی زیادی احتیاج دارد. اگر به دنبال یک سگ خوب خانگی هستید که دارای ریزش مو کمی است، نژاد سیبری هاسکی نژاد شما نیست.

گریت دانمارکی

یکی دیگر از بهترین نژادهای سگ خانگی گریت دانمارکی است. این نژاد که به‌عنوان یک غول ملایم نیز شناخته می‌شود، در فعالیت‌های مختلف مانند ردیابی و نگهبانی مهارت دارد. این غول‌های دانمارکی به صاحبان خود وفادار هستند و نژادی عالی برای بچه‌ها به شمار می‌آیند.
جنبه آشکار این سگ‌ها اندازه بسیار بزرگ آن‌هاست. برای این بچه‌های بزرگ باید فضای زیادی در خانه خود داشته باشید! و به یاد داشته باشید، هرچه سگ بزرگ‌تر باشد، مراقبت از او پر هزینه تر خواهد بود.

بهترین نژادهای سگ خانگی
گریت دانمارکی

اشنوزر مینیاتوری

مینیاتور اشنوزر سگی هوشیار و بازیگوش است. این سگ‌ها بسیار قابل آموزش هستند و در بین بچه‌ها بسیار محبوب هستند.
آن‌ها همچنین انرژی زیادی دارند و از بازی و تحریکات ذهنی زیادی لذت می‌برند. شما باید اشنوزر خود را سرگرم کنید وگرنه ممکن است خسته شود و شیطان بازی‌های خود را شروع کند. مالکانی که قرار است به طور مکرر از خانه دور باشند، باید به فکر انتخاب نژاد دیگری غیر از این نژاد باشند.

شیتزو (Shihtzu)

شیتزو به‌عنوان یک سگ کوچک با شخصیت بزرگ شناخته می‌شود، این نژاد که از محبوب‌ترین نژادهای سگ خانگی است نژادی اسباب بازی با طبع دوستانه است. علی رغم لطیف بودن این نژاد، آموزش آن‌ها به راحتی که فکر می‌کنید نیست.
این نژاد سگ‌های مستقل و سرسختی هستند و در واقع فقط در مورد کودکان بزرگ‌تر یا کودکانی که سگ با آن‌ها بزرگ شده است بهترین است.

چوپان مینیاتوری آمریکایی

چوپان مینیاتوری آمریکایی سگی محبوب و متوسط در خانواده گله‌ها است. آن‌ها سگ‌های خانگی خوبی هستند زیرا به راحتی قابل آموزش و برای همه مناطق آب و هوایی و شرایط زندگی مناسب هستند.
از آنجا که این سگ از خانواده گله است، هنگام نزدیک شدن سگ در اطراف کودکان کوچک، باید احتیاط کرد. آن‌ها عاشق دویدن و تعقیب چیزهای کوچک هستند و انرژی زیادی دارند. لذا در حالت کلی این سگ‌ها برای کودکان مناسب نیستند.

سگ پامرانین (Pomeranians)

سگ پامرانین یک نژاد اسباب بازی بسیار محبوب در ایالات متحده است. آن‌ها به راحتی آموزش می‌بینند، دوستانه هستند و باید به طور مکرر نظافت شوند. این نژاد که یکی از بهترین نژادهای سگ خانگی به شمار می‌رود، به خوبی سازگار می‌شوند و بسیار مناسب بچه‌ها هستند.

سگ پامرانین (Pomeranians)
سگ پامرانین (Pomeranians)

سگ نژاد کورگی (Corgis)

سگ‌های کورگی شخصیت‌های زیادی در یک بسته جمع و جور دارند. آن‌ها بسیار دوستانه، باهوش و بازیگوش هستند. این نژاد به دلیل شخصیت ساده‌ای که دارد، یک مربی برای آموزش و یک سگ محافظ عالی به شمار می‌رود.
کورگی‌ها به راحتی با هر شرایط آب و هوایی سازگار می‌شوند. آن‌ها با بچه‌ها مهربان هستند؛ همچنین این نژاد از انرژی بسیار بالایی برخوردار است و همین دلایل باعث می‌شود که این نژاد از محبوب‌ترین نژادهای سگ خانگی به شمار آید.

چیواوا (Chihuahuas)

سگ نژاد چیواوا نژادی محبوب در میان کودکان است و به داشتن ذکاوت و سرزندگی مشهور است. به دلیل روحیه مستقل، آموزش آن‌ها یک چالش است.
این نژاد به خوبی با گرمای شدید سازگار است، اما در سرما عملکرد خوبی ندارد. آن‌ها همچنین برای کودکان مناسب نیستند، مگر اینکه کودکان و سگ با هم بزرگ شده باشند.

ماستیف (Mastiff)

ماستیف یک سگ فوق‌العاده بزرگ با شخصیتی بزرگ است. منشا این نژاد انگلستان است. این نژاد که به شجاعت، وفاداری و محافظت مشهور است و به شدت از صاحبان خود محافظت می‌کند؛ همچنین برای محافظت از خانواده در برابر یک مهاجم هرکاری که لازم باشد را انجام می‌دهد.
علی رغم اندازه بزرگش، ماستیف می‌تواند زندگی در یک آپارتمان را رونق ببخشد. او می‌تواند در هوای سرد خوب کار کند، اما در گرما عملکردش کمی مختل می‌شود. این نژاد نیز یکی از بهترین نژادهای سگ خانگی به شمار می‌رود.

کوکر اسپانیل (Cocker Spaniel)

اگر به دنبال یک سگ متوسط با شخصیت پر جنب و جوش هستید، کوکر اسپانیل گزینه‌ای مناسب است. آن‌ها در هر نوع آب و هوایی به خوبی سازگار می‌شوند و نیاز به ورزش منظم دارند.
به علاوه آن‌ها با کودکان عالی هستند و در اطراف آن‌ها اغلب بازیگوش و پرانرژی هستند. سگ‌های خانگی خوبی برای خانواده‌ها یا افراد مجردی است که از گذراندن وقت زیادی با همراهان سگ خود لذت می‌برند.

پاگ

پاگ‌ها سگ‌هایی وفادار، باهوش در واقع یک سگ تمام عیار است. آن‌ها تقریباً برای هر شرایط زندگی و آب و هوایی مناسب هستند. با این حال، آن‌ها نمی‌توانند از پس گرمای شدید برآیند.
پاگ‌ها قابل آموزش هستند، اما ماهیت مستقل آن‌ها یک چالش خواهد بود. آن‌ها نه تنها سگ‌های خانگی خوبی هستند، بلکه توله سگ‌های بسیار خوبی برای بچه‌ها هستند. این نژاد نیز یکی از بهترین نژادهای سگ خانگی است.

پاگ
پاگ

کولی

کولی نژادی بزرگ و بسیار محبوب در ایالات متحده است. آن‌ها بسیار با استعداد و چابک هستند، در فعالیت‌هایی مانند گله داری، اطاعت رقابتی و ردیابی شرکت می‌کنند.
این نژاد مناسب انواع شرایط زندگی و اکثر مناطق آب و هوایی است. به دلیل شخصیت مهربان این نژاد، کولی‌ها با بچه‌ها بسیار خوب هستند.

یورکشایر تریر

یورکشایر تریر که معمولا آن را بیشتر با یورکی می‌شناسند، یکی از محبوب‌ترین نژادهای سگ خانگی به خصوص در ایالات متحده به شمار می‌رود. آن‌ها نسبت به صاحبان خود محبت دارند و بسیار نترس و مطمئن به خود هستند.
با این حال، یورکی‌ها درمیان کودکان خردسال خیلی محبوب نیستند. آن‌ها سگ‌های خانگی خوبی برای خانواده‌هایی که دارای فرزند بزرگ‌تر هستند که می‌دانند چگونه از یک سگ مراقبت کنند، به حساب می‌آیند.

بردر کولی (Border Collies)

سگ‌هایی بسیار باهوش و پرانرژی هستند که به دلیل چابکی و مشارکت در طیف گسترده‌ای از فعالیت‌ها شناخته می‌شوند. برخلاف بسیاری از نژادهای موجود در اینجا، بردر کولی برای زندگی در آپارتمان مناسب نیست؛ و یک حیاط بزرگ یا یک مزرعه مکان مناسب‌تری برای این نژاد است.
به دلیل بالا بودن سطح بالای انرژی، این نژاد به ورزش زیادی نیاز دارد؛ که این خود باعث می‌شود بردر کولی شما خسته شود و به مشکل بر بخورد. برای اینکه او را متناسب و خوشحال نگه داریم، باید یک فضای بزرگ را به او اختصاص دهیم! به دلیل انرژی زیادی که این نژاد دارد یکی از بهترین نژادهای سگ خانگی به شمار می‌رود که برای کودکان مناسب است.

بیچون فریزها (Bichon Frize)

بیچون‌ها در یک فضای بسته کوچک انرژی زیادی دارند. این سگ کوچک به بازیگوشی زیاد، مشهور است.
آن‌ها به دلیل هوششان، به طور منظم در مسابقات چابکی شرکت می‌کنند. بیچون فریزها قابل آموزش هستند، اما این آموزش‌ها دارای چالش زیادی هستند. آن‌ها با اکثر مناطق آب و هوایی سازگار هستند و برای کودکان نیز نژادی مناسب‌اند.

ساموئید

ساموید، مانند سیبرین هاسکی، بخشی از خانواده گله‌ها است و به خوبی با کشیدن یک سورتمه و سخت کردن هوای سرد سازگار است.
نظافت منظم برای این نژاد توصیه می‌شود. ساموید قابل آموزش است، اما در بعضی مواقع می‌تواند لجبازی کند. برای داشتن چنین نژادی داشتن صبر زیادی از طرف صاحب این سگ لازم است.

بهترین نژادهای سگ خانگی
ساموئید

پکنزی (Pekingese)

این نژاد سگ کوچکی است که شخصیت بزرگی دارد. آن‌ها به بازیگوشی و حتی پرخاشگری معروف هستند. به دلیل این گرایش مستقل، آموزش این نژاد احتمالاً با چالش همراه خواهد بود.
آموزش رسمی اطاعت ممکن است بهترین گزینه در مورد این سگ‌ها باشد. آن‌ها با هوای سرد سازگار هستند، اما در هوای گرم مبارزه می‌کنند. علاوه بر این، به دلیل پرخاشگری گاه به گاه، ممکن است بهترین گزینه برای بچه‌ها نباشند.

سگ نژاد پکنزی نیز یکی دیگر از بهترین نژادهای سگ خانگی است.

سگ نژاد انگلیش ستر

ستر انگلیسی به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین نژادها شناخته می‌شود.این نژاد بسیار باهوش و با محبت است. آن‌ها در فعالیت‌هایی مانند شکار، اشاره و ردیابی مهارت خاصی دارند.

مالکان برای آموزش این نژاد زمان ساده‌تری خواهند داشت، اگرچه مطمئناً آموزش دستورات تخصصی به زمان بیشتری نیاز دارد. ستر انگلیسی یکی از نژادهای نادر است که برای زندگی در آپارتمان مناسب نیست و برای حفظ تناسب اندام خود به مقدار زیادی ورزش نیاز دارد. این یک نژاد دوستانه و بازیگوش است که در بین بچه‌ها بسیار عالی است.

سگ چانه ژاپنی

یکی دیگر از محبوب‌ترین نژادهای سگ خانگی سگ چانه ژاپنی است. این سگ نژادی پرانرژی است که به هوش و وفاداری زیاد مشهور است. نظافت منظم برای این نژاد لازم است و گفته می‌شود که آموزش به دلیل مستقل بودن دشوار است.
این سگ‌های خوب خانگی می‌توانند تقریباً با هر فضای زندگی سازگار شوند، اگرچه از نظر آب و هوا، نمی‌توانند درجه حرارت شدید را کنترل کنند. چانه ژاپنی بهترین گزینه برای بچه‌ها نیست مگر اینکه چانه و بچه‌ها با هم بزرگ شوند.

الکهوند نروژی (Elkhound)

الکهوند نروژی یکی دیگر از سگ‌های گله و سورتمه سواری است که به وفاداری و طبیعت محافظ خود شهرت دارد. مسواک زدن منظم برای صاف و تمیز نگه داشتن پوشش ضروری است.
همان‌طور که گفته شد، این یک نژاد بسیار محافظ است و یک سگ محافظ عالی می‌سازد؛ مانند سایر سگ‌های این خانواده، الکهوندها در زمستان رشد می‌کنند، اما در تابستان کمی حالت شادابی خود را از دست می‌دهند، هرچند آن‌ها به خوبی با بیشتر شرایط زندگی سازگار می‌شوند.

جک راسل تریر

جک راسل تریر یکی از محبوب‌ترین نژادهای امروزی است. این بسته‌های انرژی بسیار هوشمند و کاریزماتیک، حیوانات خانگی عالی را ایجاد می‌کنند. با این حال، مهم است که آگاه باشید که آن‌ها همچنین می‌توانند لجبازی کنند و آموزش آن‌ها دشوار است.
صاحبان جدید باید آموزش اطاعت حرفه‌ای را در نظر بگیرند. جک راسل تریر با اکثر شرایط زندگی و بیشتر شرایط آب و هوایی سازگار است، اما آن‌ها به دلیل انرژی زیاد به ورزش زیادی نیاز دارند. آن‌ها همراهان بسیار خوبی برای کودکان هستند.

بهترین نژادهای سگ خانگی
جک راسل تریر

پوینترها

یکی دیگر از بهترین نژادهای سگ خانگی پوینترها هستند. پوینترها که بسیار قابل تمرین و وفادار هستند، در فعالیت‌های بی‌شماری مانند ردیابی آگهی، اشاره و شکار شرکت می‌کنند. این نژاد در شرایط آپارتمانی به خوبی عمل نخواهد کرد و برای دویدن به حیاط بزرگ یا فضای باز بزرگی احتیاج دارد.
پوینترها به خوبی با هرآب و هوا سازگار هستند و از نظر کودکان بسیار مناسب هستند. این سگ‌های خوب خانگی از گذراندن اوقات با خانواده خود لذت می‌برند اما از تنها بودن هم بدشان نمی‌آید.

سگ تازی

نژاد تازی به لطافت و ذکاوت شهرت دارد. این نژاد استعداد بالایی دارد و در فعالیت‌هایی از جمله شکار، چابکی و مسابقه شرکت کرده است. آموزش این نژاد باید نسبتاً آسان باشد.
تازی می‌تواند تقریباً با هر شرایط زندگی سازگار شود به شرط آنکه ورزش زیادی داشته باشد. این می‌تواند با اکثر مناطق آب و هوایی سازگار شود، گرچه نمی‌تواند دمای شدید را تحمل کند.

پیت بول تریر آمریکایی

یکی دیگر از بهترین نژادهای سگ خانگی پیت بول است. پیت بول تریر آمریکایی یک نژاد محبوب در ایالات متحده شناخته شده است. این نژاد باهوش دارای وفاداری زیاد به صاحب خود است.
پیت بول که به راحتی قابل آموزش است، با اکثر شرایط زندگی سازگار است. اگرچه با این نژاد خاص، ورزش کافی لازم است.

پیت بول تریر آمریکایی
پیت بول تریر آمریکایی

بولداگ

بولداگ معروف به ساختار عضلانی است و از محبوب‌ترین نژادهای سگ خانگی است. این نژاد به صاحبش بسیار وفادار است و از لحاظ تاریخی پیوندهای محکمی با فرزندان خانواده ایجاد کرده است.
بولداگ انگلیسی برای والدین حیوانات خانگی بالقوه که به دنبال نژادی کم تحرک تر هستند بسیار مناسب است. بولداگ شما از پیاده روی‌های کوتاه مدت در طول روز لذت خواهد برد، اما به دلیل ورزش و فعالیت در طول روز شما را دچار مشکل نخواهد کرد. این نژاد عاشق لوس شدن است.

سخن پایانی

به پایان مقاله معرفی محبوب‌ترین نژادهای سگ خانگی رسیدیم، امیدواریم لذت برده باشید.

شما می‌توانید با مراجعه به سایت یا اپلیکیشن واسط کالا حیوانات خانگی موردنظر خود را به راحتی خرید و فروش نمایید.

منبع:
topdogtips.com

7 دیدگاه دربارهٔ «بهترین نژادهای سگ خانگی/ معرفی ۳۰ نژاد محبوب»

 1. سلام وقت بخیر. من از نژاد شیتزو، پودل، و بیچون فرایز خیلی خوشم میاد. و چند وقت دیگه میخوام یکیشونو بگیرم و داخل حیاط نگهداری کنم. شب ها هم پیش خودم داخل پارک سگ میخوابن. دیده بودم یه پارک هایی هست که دیوار بلندی داره و شیشه ای هستش. خواستم بپرسم این نژاد ها مناسبن؟

 2. سلام وقت بخیر. من عاشق نژاد پودل هستم و میخوام چند وقت دیگه اونا رو داخل حیاط نگه دارم. و برای نگهبانی هم یه سگ میخواستم. خواستم بپرسم سگ های پودل حضور افراد رو بهم اطلاع میدن؟ چون شنیدم که میتونن حضور افراد رو به صاحبشون اطلاع بدن. ممنون میشم جواب بدید. ممنون از سایت خودتون

 3. اولین عکسی که گذاشتین زیر معرفی بهترین نژاد سگ های خانگی رو میشه بگین اسم این نوع سگ چیه؟
  سگ سفید رنگ روی تخته های چوبی

 4. سلام من رکسانا کیانی هستم من عاشق سگ هاسکی و ساموید هستم
  ولی همه میگن برای آپارتمان مناسب نیست
  ولی چطوری اینجا این سگ ها را مناسب دانسته
  میشه درباره اش یک چیزی به من بگید؟
  ممنون میشم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *