سگ آمریکن انگلیش کونهوند

سگ نژاد آمریکن انگلیش کونهوند

شاید امروزه باور اینکه سگ‌ها همیشه در قلب همراهان انسانی خود جایگاه ویژه‌ای نداشتند، دشوار به نظر برسد. اما نقش سگ‌ها در زندگی انسان‌ها منفعت طلبانه بود. تا قرن هجدهم، یعنی زمانی که اصطلاح (بهترین دوست) وارد فرهنگ لغت انسان‌ها شد. در این مقاله سگ نژاد آمریکن انگلیش کونهوند (American English Coonhound) را با یکدیگر بررسی می‌کنیم. پس با واسط پت همراه باشید!

امروزه جایگاه سگ در زندگی انسان بسیار تغییر کرده است. نقش‌های کاری این حیوانات دوست‌داشتنی و وفادار کم شده اما اهمیت وجود آن‌ها در خانه‌های ما انسان‌ها افزایش‌یافته است. از حیوانات خانگی گرفته تا همراهان ورزشی و سگ‌های سرویس‌دهنده، این دوستان وفادار انسان‌ها کیفیت دنیای انسان‌هایی که زندگی خود را با آن‌ها به اشتراک می‌گذارند را بسیار بیشتر می‌کنند!

اگر شما هم به این حیوانات دوست‌داشتنی علاقه دارید. با اگر دوست دارید درباره‌ی نژادهای مختلف سگ بیشتر بدانید؛ واسط پت اینجاست تا در این مقاله نژادی دیگر از این حیوانات را به شما معرفی کند.

سگ نژاد آمریکن انگلیش کونهوند

سگ نژاد آمریکن انگلیش کونهوند که از نوادگان سگ‌های فاکس هاند انگلیسی است، نژادی از سگ‌های شکاری هستند. این سگ‌های شکاری به دلیل سرعت و استقامتی که دارند، سگ‌های موردعلاقه ورزشکاران هستند. صدای بلند پارس این سگ‌ها در مزرعه و زمین‌های بزرگ یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که سگ نژاد آمریکن انگلیش کونهوند را با آن می‌شناسند.

لازم به ذکر است که این سگ در خانه هم بسیار بلند پارس می‌کند. همین باعث شده است تا سگ نژاد آمریکن انگلیش کونهوند انتخاب مناسبی برای خانه یا آپارتمان نباشد! درست مانند سایر سگ‌های شکاری، سگ‌های آمریکن انگلیش کونهوند به ورزش و فعالیت زیادی احتیاج دارند. همچنین حتی اگر این سگ‌ها نژاد اصیل باشند، ممکن است آن‌ها را در مراقبت از پناهگاه‌ها یا گروه‌های نجات پیدا کنید.

سگ نژاد آمریکن انگلیش کونهوند، سگ دوست‌داشتنی و باهوشی است که نظافت و آموزش دادن به آن آسان است. بااین‌حال اگر شما به‌عنوان صاحب این سگ تازه‌کارید، بهتر است که احتیاط کنید و مراقب باشید.

این نژاد از سگ‌ها که به‌عنوان شکارچی راکون پروش یافتند، به آموزش‌های مداوم و فعالیت زیادی احتیاج دارند. بنابراین اگر نمی‌توانید پیاده‌روی‌ها و جلسات بازی به‌ظاهر بی‌پایان را دنبال کنید، بهتر است نژاد کم انرژی تری را برای خود در نظر بگیرید.

اگر بتوانید تمرینات موردنیاز آن‌ها، حیاط بسیار امن برای پرسه زدن و آموزش با صبر و حوصله‌ای را برای آن‌ها فراهم کنید، یک عضو خزدار دوست‌داشتنی در خانواده خودخواهید داشت!

اطلاعات بیشتر در مورد سگ نژاد آمریکن انگلیش کونهوند

جالب است بدانید که سگ نژاد آمریکن انگلیش کونهوند در ابتدا به‌عنوان یک سگ دومنظوره بود. او در روز روباه و در طول شب راکون شکار می‌کرد.

یکی از ویژگی‌های مثبت این سگ این است که رفتار دوستانه‌ای نسبت به مردم و سایر سگ‌ها دارد. اگر با او شکار نمی‌کنید، برنامه‌ریزی کنید که روزانه با روش‌های دیگری به این سگ سریع و پرتحرک ورزش کنید. با این کار از رفتارهای مخرب او جلوگیری کنید. سگ نژاد آمریکن انگلیش کونهوند می‌تواند یک همراه بسیار مناسب دویدن برای شما باشد.

اطلاعات بیشتر در مورد سگ نژاد آمریکن انگلیش کونهوند
اطلاعات بیشتر در مورد سگ نژاد آمریکن انگلیش کونهوند

سر این سگ‌ها دارای جمجمه‌ای گنبدی شکل است، با گوش‌های نرم، کم آویزان و چشمان قهوه‌ای تیره که از گرما و مهربانی می‌درخشند. آن‌ها شکار را در تمام طول شب ترجیح می‌دهند تا اینکه در شب در بستر خود استراحت کنند. قد سگ‌های نر معمولاً ۶۱ تا ۶۶ سانتیمتر است.

درحالی‌که قد سگ‌های ماده به ۵۸ تا ۶۳ سانتیمتر می‌رسد.
سگ نژاد آمریکن انگلیش کونهوند به پیدا کردن نقاط راحت در خانه و خوابیدن در آنجا به‌شدت علاقه دارند. اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که دوست ندارید سگتان روی مبل و تخت خواب شما بخوابد، پیشنهاد می‌کنم قبل از خریدن این سگ به‌خوبی فکر کنید. به‌احتمال‌زیاد بعد از آوردن این سگ‌ها به خانه، آن‌ها را روی تخت خواب یا مبل‌ها پیدا خواهید کرد!

خصوصیات ظاهری

سگ نژاد آمریکن انگلیش کونهوند ازنظر سرعت و استقامت مشهور است. دارای بدنی قدرتمند، قفسه سینه‌ای بزرگ با فضای ریه فراوان، کمر پهن با عضلات کاملاً مشخص است. همچنین این سگ‌های متعادل و قدرتمند تمام ویژگی‌های متناسب با یک سگ ورزشکار را دارند.

سگی آرام در محیط خانه!

برخلاف اینکه این سگ‌ها، سگ‌های شکاری هستند اما در محیط خانه نسبتاً آرام و ملایم عمل می‌کنند! سگ نژاد آمریکن انگلیش کونهوند، در مورد کودکان بسیار صبور و بازیگوش است. او می‌تواند هنگام ملاقات با افراد جدید کاملاً دوستانه با آن‌ها رفتار کند.

سگی آرام در محیط خانه!
سگی آرام در محیط خانه!

بااین‌حال، این سگ‌های بازیگوش به دنبال دردسر و خطر کردن هستند! اگر شما به دنبال یک سگ نگهبان هستید، این نژاد سگ می‌تواند گزینه‌ی بسیار مناسبی برای شما باشد. همچنین با آموزش‌های مناسب و معاشرت با مردم، این سگ می‌تواند یک دوست خوش‌رفتار، اجتماعی و مادام‌العمر برای شما باشد.

چرا گاهی اوقات این سگ‌ها رفتار مخربی دارند؟

تخریب برای اکثر سگ‌ها، به‌خصوص سگ‌های شاغل مانند سگ آمریکن انگلیش کونهوند امری طبیعی است. به‌طورکلی اگر سگ شما به چیزهایی که نباید، مانند کفش، مبلمان، کف، فرش، لباس، درب یا سایر وسایل آسیب برساند می‌توان گفت که رفتار مخربی دارد.

او می‌تواند با کندن، جویدن یا پاره کردن به وسایل شما آسیب برساند. سگ آمریکن انگلیش کونهوند سگ بسیار فعالی است و رفتار مخرب آن ناراحت‌کننده و هزینه‌بر است. همچنین می‌تواند برای خود سگ خطرناک باشد؛ زیرا جویدن و خراشیدن وسایل ممکن است به انگشتان پا، ناخن‌ها و دهان سگ آسیب برساند.

اگر سگ هرکدام از این وسایل را که خراب می‌کند ببلعد، ممکن است مشکلات روده پیدا کند. در صورت عدم درمان این مشکل کشنده خواهد بود. واسط پت در ادامه به بررسی دلایل این رفتارهای مخرب سگ می‌پردازد. با ما همراه باشید.

ریشه‌ی رفتارهای مخرب سگ

این سگ‌های فعال برای تخلیه انرژی ذخیره‌شده در بدن خود، به ورزش و تحرک زیادی احتیاج دارند. اگر شاهد بروز رفتار مخرب باشید، ابتدا باید بررسی کنید که آیا او به‌اندازه‌ی کافی ورزش می‌کند یا خیر!

ریشه‌ی رفتارهای مخرب سگ
ریشه‌ی رفتارهای مخرب سگ

نوع ورزشی که با سگ انجام می‌دهید هم اهمیت دارد. درحالی‌که بعضی از نژادهای سگ به یک پیاده‌روی در اطراف اکتفا می‌کنند، سگ نژاد آمریکن انگلیش کونهوند به ورزشی بیشتر از یک پیاده‌روی ساده احتیاج دارد.

ازآنجاکه آن‌ها برای شکار پرورش داده می‌شوند، بیشتر مناسب مناطق روستایی هستند. جایی که می‌توانند رایحه‌ها را دنبال کنند و طعمه‌ها را تعقیب کنند. این کاملاً در تضاد با نگهداری یک آمریکن کونهوند در یک آپارتمان یا خانه شهری است.

عوامل دیگر

اما گرچه کمبود فعالیت بارزترین علت است، عوامل دیگری نیز باید در نظر گرفته شوند. اگر رفتار مخرب سگ شما با رفتارهای دیگری مانند مخفی شدن، غر زدن، پاره کردن پرده‌های پنجره در خانه همراه باشد، این مسئله می‌تواند علت دیگری داشته باشد:

  • سگ شما ممکن است از کسی یا چیزی مانند ماشین چمن‌زنی بلند، صدای ساخت‌وساز، آتش‌بازی یا رعدوبرق بترسد.
  • او می‌تواند از اضطراب جدایی رنج ببرد. اگر هنگام ترک کردن خانه، سگ شما این رفتارها را از خود بروز می‌دهد، می‌توانید بگویید که این رفتارهای مخرب به اضطراب جدایی مربوط هستند.
  • سگ شما ممکن است بخواهد با این کار قلمرو خود را علامت‌گذاری کند. در چنین حالتی، او نه‌تنها وسایل را نابود می‌کند بلکه به‌ویژه در مقابل سگ‌های دیگر نیز با خشونت رفتار خواهد کرد.

استانداردهای AKC هشدار می‌دهند که هرگونه نشانه پرخاشگری در سگ نژاد آمریکن انگلیش کونهوند باید نگران‌کننده باشد. این سگ‌ها تمایل طبیعی به اجتماعی بودن دارند.

سگ آمریکن انگلیش کونهوند
عوامل دیگر رفتارهای مخرب

در آخر سگ نژاد آمریکن انگلیش کونهوند ممکن است نسبت به محرک‌های خارج از خانه مانند رایحه‌ها یا حیوانات عبوری که علاقه او را جلب کرده‌اند، واکنش نشان دهد.

ازآنجاکه غریزه اصلی او پیگیری رایحه‌ها و تعقیب حیوانات است. اگر بخواهد از خانه خارج شود اما نتواند این کار را انجام دهد، برای رهایی، درها و پنجره‌ها را خراش می‌دهد.

تشویق این رفتار در سگ

هرچند رفتارهای مخرب در برخی شرایط طبیعی است، اما هرگز نباید این رفتارهای سگ را تشویق کنید. انجام اتشویق تنها منجر به تخریب بیشتر می‌شود و شما را با یک سگ غیرقابل‌کنترل روبرو می‌کند که کنترل آن دشوار است. بی‌انضباطی در یک سگ از این تصور ناشی می‌شود که او بر شما مسلط است و نه برعکس!

میشل ولتون، دامپزشک و مربی سگ اظهار داشت که هر سگی به یک بسته تعلق دارد و وقتی سگ به یک خانه می‌پیوندد، اعضای خانه را به‌عنوان بسته خود می‌داند.

اگر سگ شما متوجه شود که می‌توانید با رفتاری که قابل‌قبول نیست کنار بیاید، فکر می‌کند که به شما تسلط دارد.

آموزش سگ در سال‌های اول زندگی بسیار مهم است. او با دانستن اینکه چه چیزی قابل‌قبول و چه چیزی غیرقابل‌قبول است، بزرگ می‌شود. بااین‌وجود، هرچقدر که سگ نژاد آمریکن کونهوند خود را آموزش دهید، اما اگر آموزش‌های شما به‌اندازه کافی نباشند، او از تخریب هیچ‌چیز دست نمی‌کشد! او را با خود به پارک ببرید و اجازه دهید که رایحه‌ها را استشمام کند و سنجاب‌ها را دنبال کند.

اگر تخریب او به سمت اسباب‌بازی‌هایش معطوف است، باید در نظر بگیرید که چند اسباب‌بازی جدید برای او تهیه کنید. اسباب‌بازی‌هایی را که به نظر می‌رسد از بین می‌برد را از او دور کنید.

راهکارها و ملاحظات دیگر

اگر سگ شما آسیبی دید که مربوط به رفتار تخریبی او بود، باید او را نزد دامپزشک ببرید. همچنین احتمال دارد که او بتواند وسایلی را که از بین می‌برد ببلعد. این ممکن است خطرناک باشد؛ زیرا بلعیدن اجسام خارجی ممکن است سیستم هضم او را مسدود کنند.

سگ آمریکن انگلیش کونهوند
راهکارها و ملاحظات دیگر

استفراغ، ریزش بیش‌ازحد، خلق‌وخوی کم، کاهش اشتها، یا امتناع کامل از غذا خوردن زمانی که سگ نژاد آمریکن انگلیش کونهوند شما به‌وضوح گرسنه است، می‌تواند به این معنا باشد که آسیبی به دهان یا سیستم گوارشی سگ شما واردشده است.

یک سری آزمایش خون، آزمایش مدفوع و عکس باید در مطب دامپزشکی از سگ گرفته شود. آن زمان است که، دامپزشک می‌تواند میزان آسیب و درمان موردنیاز آن را تعیین کند. حتی نکته‌ی مهم‌تر این است که با تعیین مرزهایی برای سگ خود، از آسیب دیدن آن جلوگیری کنید.

ممکن است دوست نداشته باشید برای سگ خود حدومرز تعیین کنید. این کار کاملاً طبیعی است؛ زیرا شما دوست دارید که سگتان شما را به‌عنوان دوست یا برابر خود ببیند. بااین‌حال، عدم رسیدگی به رفتارهای مخرب سگ شما از طریق آموزش درست و تعیین حدومرزها، مراقبت از او را دشوارتر می‌کند. این امر می‌تواند منجر به ضعف در سلامتی سگ دوست‌داشتنی شما شود.

نتیجه‌گیری

درست است که سگ آمریکن انگلیش کونهوند شما ممکن است رفتارهای مخربی داشته باشد، اما این رفتارها تنها ممکن است راه او باشد.

برای اینکه به شما بگوید که او نیاز دارد که رایحه‌ای را دنبال کند یا به دنبال برخی حیوانات بدود یا به‌عبارت‌دیگر به فعالیت بیشتری احتیاج دارد!

سگ آمریکن انگلیش کونهوند
سگ آمریکن انگلیش کونهوند

هنگامی‌که رفتارهای مخرب سگ به این دلیل صورت می‌گیرند که سگ شما از آن لذت می‌برد یا کسی به او نگفته است که وسیله‌ها را نابود نکند، آموزش دادن درست به سگ و تعیین حدومرزها بسیار به شما کمک می‌کند تا بر سگ خود تسلط بیشتری داشته باشید و بتوانید این‌گونه رفتارها را در سگ خود کاهش دهید!

آیا می‌دانستید؟!

  • در سال ۲۰۱۲ یک نظرسنجی از دامپزشکان آمریکایی صورت گرفت که در آن سگ نژاد آمریکن انگلیش کونهوند را در میان ۱۲ سگ پرحرف جهان رتبه‌بندی کردند!
  • سگ آمریکن انگلیش کونهوند اولین بار در نمایش وست مینستر کلاب (the Westminster Kennel Club show) در سال ۲۰۱۲ ظاهر شد.
  • این سگ‌ها چابک هستند، استقامت بالایی دارند و توانایی منحصربه‌فردی در بالا رفتن از درختان را دارند!
  • به این سگ‌ها، علاوه بر آمریکن انگلیش کونهوند، ردتیک کونهوند (Redtick Coonhound) نیز می‌گویند.

کلام آخر

همان‌طور که میدانید نگهداری و مراقبت از این موجودات وفادار و دوست‌داشتنی نیازمند توجه کردن و داشتن اطلاعات در این زمینه است. واسط پت در این مقاله سعی کرد شما را با سگ نژاد آمریکن انگلیش کونهوند آشنا کند. اگر به این حیوانات علاقه دارید پیشنهاد می‌کنم مطالعه مقالات مرتبط در سایت واسط پت را از دست ندهید. همچنین فراموش نکنید که از طریق سایت و یا اپلیکیشن واسط کالا می‌توانید اجناس دست‌دوم و یا حیوانات خانگی خود را باقیمت مناسب خریدوفروش کنید. از اینکه با واسط کالا همراه بودید سپاسگزاریم!

منبع:

wagwalking.com

dogster.com

dogtime.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *