سگ آمریکن فاکس هوند

سگ آمریکن فاکس هوند

سگ‌ها، این دوستان وفادار و دوست‌داشتنی ما، نقش بسیار پررنگی در زندگی‌مان دارند! امروزه ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که در آن سگ‌ها همه‌جا هستند. به همین دلیل است که، ما انسان‌ها می‌توانیم آن‌ها را خیلی خوب درک کنیم. شما می‌توانید زبان بدن سگی که شاد، غمگین و یا مشتاق بازی کردن با شماست را به‌خوبی درک کنید! اگر فکر می‌کنید که این موضوع اهمیت خاصی ندارد، به این سؤال‌ها پاسخ دهید: یک پرنده‌ی خوشحال چه شکلی است؟ یک شیر ناراحت چطور؟ شما نمی‌دانید اما زبان یک سگ نژاد آمریکن فاکس هوند را به‌خوبی متوجه می‌شوید. مانند اولین زبان انسانی خود، حتی نیازی به تلاش برای یادگیری آن نداشتید!

این به‌خودی‌خود، چیزی در مورد پیوند مشترک انسان و سگ می‌گوید. ما با گربه‌ها زندگی می‌کنیم، با اسب‌ها کار می‌کنیم، گاوها را برای شیر آن‌ها و مرغ‌ها را برای تخم‌مرغ‌هایشان اجاره می‌کنیم و برای این کار به آن‌ها غذا می‌دهیم. زندگی ما با زندگی گونه‌های دیگر گره‌خورده است. اگر بخواهیم می‌توانیم از آن‌ها جدا شویم؛ اما با سگ‌ها اوضاع فرق می‌کند.

دنیای ما و دنیای آن‌ها مدت‌ها پیش مانند دو طیف متفاوت رنگ باهم ترکیب شد. همان‌طور که میدانید پس از دستیابی به رنگ نارنجی مخلوط، دیگر هرگز به رنگ قرمز و زرد بر نخواهید گشت! در این مقاله با واسط پت همراه شوید تا با یک حیوان دوست‌داشتنی یعنی سگ نژاد آمریکن فاکس هوند آشنا شوید.

تاریخچه

وقتی اولین مهاجران اروپایی به مستعمرات آمریکا رسیدند، برخی از آن‌ها سگ‌های شکاری خود را با خود آوردند. در اواخر دهه ۱۷۰۰، فرزندان این سگ‌ها با سگ‌های شکاری ایرلندی، انگلیسی و فرانسوی پرورش یافتند.

پرورش‌دهندگان آمریکایی قصد داشتند سگ نژاد آمریکن فاکس هوندی را پرورش کنند که سبک‌تر، بلندتر و سریع‌تر از همتای انگلیسی خود، با حس بویایی تیزتر و متناسب با زمین‌های کشور خود باشند.

جورج واشنگتن از اولین پرورش‌دهندگان آمریکایی بود. او یک دسته هاند آمریکایی را در کوه ورنون نگه داشت و سعی کرد سگ‌هایش را با نژاد سگ‌های شکاری انگلیس ترکیب کند.

سگ نژاد آمریکن فاکس هوند

با اینکه سگ نژاد آمریکن فاکس هوند (American Foxhound) متعلق به یک روشی از زندگی است که بیش از دو قرن ادامه داشته است، اما این پتانسیل را دارد که تبدیل به یک همراه امروزی برای شما شود. این حیوان بسیار خونسرد، مهربان، شیرین و وفادار است. اگرچه این سگ‌ها نژاد اصیل و خالصی دارند؛ اما ممکن است شما این سگ را در پناهگاه‌ها یا گروه‌های نجات پیدا کنید.

استقامت و عشق به دویدن، این گونه سگ را به یک همراه مناسب در دویدن برای والدین ورزشکار تبدیل کرده است. همچنین طبیعت ملایم این سگ‌ها باعث شده است که آن‌ها به سگ‌های عالی خانوادگی تبدیل شوند. اگرچه آن‌ها زیاد به مراقبت احتیاج ندارند، اما صاحبان تازه‌کار و ساکنان آپارتمان باید مراقب باشند. انرژی زیاد و هیجان این سگ‌ها به این معنی است آن‌ها به فضای زیادی برای دویدن و تعهدی برای بازی کردن زیاد با آن‌ها نیاز دارند.

سگ نژاد آمریکن فاکس هوند
سگ نژاد آمریکن فاکس هوند

واسط پت در ادامه مقاله شمارا با فهرست کاملی از ویژگی‌ها، صفات و حقایق مربوط به این سگ آشنا می‌کند. پس پیشنهاد می‌کنم به‌هیچ‌وجه ادامه مقاله را از دست ندهید!

اطلاعات بیشتر

هنگامی‌که شکارچیان روباه در فیلم‌ها یا تلویزیون‌ها را مشاهده می‌کنید. احتمالاً دسته‌های سگ نژاد آمریکن فاکس هوند را نیز می‌بینید که آن‌ها را دنبال می‌کنند. این نژاد نادر هنوز هم مانند نیاکانش که ۲۰۰ سال پیش به آمریکا آمدند، عمل می‌کند. این نژاد برای شکار در دسته‌های بزرگ تربیت‌شده بودند.

بااینکه این سگ‌ها همراهی و ارتباط با سایر سگ‌ها را دوست دارد، اما اگر متعهد باشید که با آن‌ها ورزش‌هایی که با دوستان هم نوع خود انجام می‌دهند را انجام دهید و وقت خود را صرف کمک به ارتباط برقرار کردن سگ با خانواده انسانی خود کنید. می‌تواند به‌تنهایی یک سگ همراه و وفادار برای شما و خانواده‌تان باشد.

مانند سایر هوندها، سگ نژاد آمریکن فاکس هوند سگ پر سروصدایی است. صاحبان این سگ‌ها صدای آن‌ها را مانند صدای زنگ توصیف می‌کنند. گفته می‌شود که صدای زوزه کشیدن این سگ‌ها تا کیلومترها به گوش برسد!

بنابراین بهتر است قبل از اینکه یک سگ نژاد آمریکن فاکس را به خانه بیاورید، مطمئن شوید همسایه‌های شما از کنسرتی که برایشان می‌گذارد قدردانی می‌کنند یا آن‌قدر دور از شما زندگی می‌کنند که صدای سگتان به گوششان نمی‌رسد.

همه چیز درباره سگ آمریکن فاکس هوند

 • بوهای مختلف به‌راحتی می‌توانند سگ نژاد آمریکن فاکس هوند را منحرف کنند. زمانی که سگ شما تصمیم بگیرد رایحه‌ای را دنبال کند، پرت کردن حواس او ممکن است دشوار باشد!
 • سگ‌های آمریکن فاکس هوند سگ‌های خانه‌نشینی نیستند و دوست دارند که به اطراف پرسه بزنند.
 • سگ آمریکن فاکس هوند بسیار سگ فعالی است و معمولاً به یک یا دو ساعت ورزش در روز نیاز دارد. آن‌ها را به پیاده‌روی در مسیرهای بلند و پرپیچ‌وخم ببرید و یا با یکدیگر بدوید!
 • این سگ‌ها برای زندگی در منطقه‌های کوچک مناسب نیستند. آن‌ها به یک حیاط بزرگ یا بهتر از این به یک یا دو هکتار زمین احتیاج دارند.
همه چیز درباره سگ آمریکن فاکس هوند
همه چیز درباره سگ آمریکن فاکس هوند
 • سگ آمریکن فاکس هوند عاشق غذا خوردن است و اگر رژیم غذایی مناسب نداشته باشد می‌تواند به‌راحتی دچار اضافه‌وزن شود.
 • این نژاد از سگ‌ها می‌توانند گاهی سرسخت و مستقل باشند. آموزش را به یک چالش برای شما تبدیل می‌کنند؛ بنابراین آموزش اطاعت کردن به سگ آمریکن فاکس هوند بسیار مهم است.
 • سگ آمریکن فاکس هانتر سگ بسیار مهربان باروحیه‌ی لطیفی است که بسیار بچه‌ها را دوست دارد! به معاشرت با سایر سگ‌ها هم علاقه دارند. اگر در سنین پایین به گربه‌ها معرفی شوند می‌توانند به‌راحتی با آن‌ها کنار بیایند.

انواع سگ نژاد آمریکن فاکس هوند

 • سگ‌های آزمایشی صحرایی: این سگ‌ها به داشتن سرعت‌بالا و روحیه رقابتی مشهورند.
 • سگ‌های شکاری آهسته: این دسته از سگ‌های فاکس هوند به زوزه کشیدن موزیکال خود مشهورند.
 • سگ‌های درگ: این سگ‌ها به سگ‌های ردیاب معروف‌اند. این سگ‌ها به‌جای طعمه واقعی با استفاده از یک فریب مصنوعی مسابقه داده و یا شکار می‌شوند.
 • سگ‌های شکاری گروهی: این سگ‌های شکاری توسط شکارچیان سوار بر اسب در گروه‌های ۱۵ تا ۲۰ تایی و یا بیشتر استفاده می‌شوند.

اندازه

قد سگ‌های نر نژاد آمریکن فاکس هوند معمولاً ۵۵ تا ۶۳ سانتی‌متر و وزن آن‌ها ۲۰ تا ۲۹ کیلوگرم است. درحالی‌که آمریکن فاکس هوند ماده قد ۵۳ تا ۶۱ سانتی مترو وزن آن‌ها ۱۸ تا ۲۷ کیلوگرم دارند.

خصوصیات شخصیتی سگ آمریکن فاکس هوند

اگرچه این گونه، معمولاً سگ‌های شیرین و خونسردی هستند، اما ماهیتی مستقل و سرسختانه دارند. این خصوصیتی مشترک در بین همه سگ‌های شکاری است. آن‌ها پرورش‌یافته‌اند تا با راهنمایی هدایت بسیار کمی از همراهان انسانی خود شکار کنند.

سگ آمریکن فاکس هوند
خصوصیات شخصیتی سگ آمریکن فاکس هوند

همان‌طور که می‌دانید سگ نژاد آمریکن فاکس هوند، سگی است که به‌جای انسان‌ها در کنار سایر سگ‌ها پروش یافته و این خود باعث می‌شود این سگ‌ها، سگ‌های چالش‌برانگیزی باشند. برای اینکه آن‌ها به سگ خانگی بودن عادت کنند، به توجه، زمان و آموزش بیشتری نیاز خواهند داشت.

علاوه بر این درست مانند سایر سگ‌ها، سگ نژاد آمریکن فاکس هوند لازم است که در سنین جوانی اجتماعی شوند. آن‌ها باید در معرض تماس با انسان‌ها، سگ‌ها، مناظر و تجربیات جدید قرار بگیرند. اجتماعی شدن و معاشرت به توله‌ آن‌ها کمک می‌کند تا به یک سگ دوستانه و پخته‌تری تبدیل شود.

مشکلات سلامتی

عموماً این نژاد سالم است و هیچ‌گونه بیماری ارثی شناخته‌شده‌ای برای این حیوان وجود ندارد. در موارد بسیار نادر ممکن است سگ نژاد آمریکن فاکس هوند مشکل زیر را داشته باشد:

 • ترومبوسیتوپاتی: این بیماری در اثر پلاکت‌های ضعیف ایجاد می‌شود و ممکن است منجر به خونریزی غیرطبیعی یا بیش‌ازحد از برجستگی‌ها یا بریدگی‌های جزئی شود. درمان این بیماری هم به علت و شدت این بیماری بستگی دارد.

در رابطه با بیماری‌های شایع در سگ، خواندن مقاله زیر را به شما پیشنهاد می‌دهیم:

بیماری‌های شایع سگ

نکات مراقبتی

سگ نژاد آمریکن فاکس هوند سگی است که به‌گونه‌ای پرورش‌یافته تا بتواند شکارچی باشد که می‌تواند کیلومترها بدود! بنابراین اگر قرار است این سگ یک حیوان خانگی باشد، به میزان قابل‌توجهی ورزش و فعالیت در طول روز نیازمند است.

اگر قرار نیست که او با شما به شکار برود، این سگ به دویدن روزانه یا نوعی ورزش دیگر نیاز دارد تا به او کمک کند که بتواند انرژی طبیعی خود را بسوزاند. این حیوان، سگی است که برای خانه‌های حیاط دار و یا یک تا دو هکتار فضا مناسب است و برای زندگی در مکان‌های کوچک و یا آپارتمان‌ها مناسب نیست!

نکات مراقبتی فاکس هوند
نکات مراقبتی فاکس هوند

به شما پیشنهاد می‌کنیم که به‌هیچ‌وجه از آموزش اطاعت به سگ خود غافل نشوید زیرا این آموزش کمک می‌کند تا سگتان شما را به‌عنوان رهبر گروه ببیند و از شما اطاعت کند.

همچنین خوب است بدانید که این حیوان نجیب به آموزش‌های مبتنی بر تنبیه پاسخ نخواهد داد! به‌جای تنبیه کردن، پیشنهاد می‌کنم که از پاداش دادن و تشویق کردن استفاده کنید تا کارهایی که شما درخواست می‌کنید را انجام دهد. کافی است هنگام آموزش به سگ خود یک ‌ضرب‌المثل جنوبی را به یاد داشته باشید: شما مگس‌های بیشتری با عسل می‌گیرید تا با سرکه!

تغذیه

به‌طورکلی پیشنهاد می‌شود که ۲ تا ۳ فنجان غذای سگ باکیفیت بالا در طول روز به آمریکن فاکس خود بدهید؛ اما توجه کنید که مقدار غذایی که سگ شما می‌خورد بستگی به سن، اندازه، ساختار و متابولیسم سگ شما بستگی دارد. سگ‌ها نیز درست مانند انسان‌ها با یکدیگر تفاوت دارند و مقدار غذایی که باید بخورند در سگ‌های مختلف، متفاوت است.

ناگفته نماند که یک سگ با فعالیت بدنی بالا بیشتر از یک سگ تنبل به غذا احتیاج دارد. همچنین کیفیت غذای سگ هم باعث ایجاد تفاوت می‌شود. به‌طورکلی هرچه غذای سگ شما کیفیت بهتری داشته باشد، سگ شما بهتر تغذیه می‌کند و بنابراین در طول روز شما مجبورید دفعات کمتری آن‌ها در ظرف غذای سگ خود بریزید!

سگ آمریکن فاکس هوند و به‌طورکلی سگ‌های شکاری غذا خوردن را دوست دارند. بهتر است برای جلوگیری از اضافه‌وزن سگ خود، قبل از غذا دادن به سگ، غذا را اندازه بگیرید. همچنین به‌جای آنکه دائماً غذا را در دسترس قرار دهید، روزانه طی دو وعده غذایی به سگ غذا بدهید.

تغذیه فاکس هوند
تغذیه فاکس هوند

در رابطه با تغذیه سگ، خواندن مقاله زیر را به شما پیشنهاد می‌دهیم:

تغذیه سگ

انجام آزمایش

برای اطمینان از وضعیت سگ، آزمایش عملی را انجام دهید: دستان خود را روی بدن او قرار دهید، انگشتان شست را در امتداد ستون فقرات قرار دهید و انگشتانتان به سمت پایین باشند. باید بتوانید دنده‌های او را زیر یک‌لایه عضله احساس کنید. اگر آن‌ها زیر چربی‌ها دفن شده باشند، سگ شما به ورزش بیشتر و غذای کمتری احتیاج دارد.

رابطه با کودکان و سایر سگ‌ها

سگ نژاد آمریکن فاکس هوند در برابر کودکان بسیار صبور و دوست‌داشتنی هستند. شنیدن این‌که کودکی با گرفتن و نگه‌داشتن سگ فاکس هوند خانگی خود، راه رفتن را یاد می‌گیرد غیرمعمول نیست!

البته همان‌طور که می‌دانید، مانند هر نژاد دیگر از سگ‌ها، هرگز نباید سگ و کودک خردسال را باهم تنها بگذارید. آن‌ها باید همیشه تحت نظارت قرار بگیرند تا از گاز گرفتن گوش یا کشیدن دم توسط هر یک از طرفین جلوگیری شود.

این نژاد برای زندگی در گروه‌های بزرگ پرورش‌یافته است. همیشه از معاشرت با سگ‌های دیگر خوشحال می‌شود. یک سگ خسته و بی‌حوصله راه‌های سرگرمی خود را پیدا می‌کند. راه‌های مخربی که به‌احتمال‌زیاد دوست ندارید! بنابراین اگر در طول روز کسی در خانه شما در کنار سگ نیست، سگ شما بهتر است حداقل یک رفیق سگ داشته باشد.

جالب است بدانید درصورتی‌که سگ شما از بچگی با این حیوانات بزرگ شود، به‌خوبی می‌تواند با گربه‌ها، خرگوش‌ها و سایر حیوانات خانگی کنار بیاید؛ اما حتی در این صورت تا زمانی که مطمئن نیستید همه باهم کنار می‌آیند، آن‌ها را بدون نظارت در کنار یکدیگر تنها نگذارید!

رابطه با کودکان و سایر سگ‌ها
رابطه با کودکان و سایر سگ‌ها

کلام آخر

همان‌طور که می‌دانید نگهداری و مراقبت از این موجودات وفادار و دوست‌داشتنی نیازمند توجه کردن و داشتن اطلاعات در این زمینه است. واسط پت در این مقاله سعی کرد شما را با ابعاد مختلف سگ نژاد آمریکن هوند آشنا کند. اگر به این حیوانات علاقه دارید پیشنهاد می‌کنم مطالعه مقالات مرتبط در سایت واسط پت را از دست ندهید. همچنین فراموش نکنید که از طریق سایت و یا اپلیکیشن واسط کالا می‌توانید اجناس دست‌دوم و یا حیوانات خانگی خود را باقیمت مناسب خریدوفروش کنید. از اینکه با واسط پت همراه بودید سپاسگزاریم.
منبع:

dogtime.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *