چرا اسب رم می کند

چرا اسب رم می کند ؟

رم کردن یا Bolting کلمه‌ای است که برای تعریف واکنش اسب ناشی از ترس و استرس آن به کار برده می‌شود. جایی که آن‌ها فرار می‌کنند، خارج از کنترل هستند و سوار آن‌ها قادر به متوقف کردن آن‌ها نیست.
ریشه رفتار اینکه چرا اسب رم می کند در این واقعیت است که اسب‌ها حیوانات شکار هستند. به‌طورکلی، بسته به نوع واکنش حیوانات به یک وضعیت تهدیدآمیز، مانند برخورد با شکارچیان، می‌توان آن‌ها را به‌عنوان حیوانات دفاع کننده یا فرار کننده طبقه‌بندی کرد. به این صورت که بعضی از حیوانات با استفاده از سلاح‌های طبیعی خود مانند شاخ، گاز گرفتن، لگدزدن و حمله از خود دفاع می‌کنند، درحالی‌که برخی دیگر از این وضعیت خطرناک فرار می‌کنند.

اسب‌ها حیواناتی هستند که وقتی احساس ترس فرار می‌کنند. در واقع پاسخ طبیعی آن‌ها فرار از وضعیت خطرناک است. اسب‌های اهلی معمولاً بدون اینکه به این رفتار متوسل شوند، برای اداره و کنار آمدن با شرایط آموزش‌دیده‌اند. بااین‌حال، بعضی‌اوقات غرایز طبیعی آن‌ها باعث رم کردن آن‌ها خواهد شد.
احتمال رم کردن بعضی از اسب‌ها نسبت به سایرین بیشتر است، زیرا این امر به شخصیت آن‌ها نیز بستگی دارد. اسب‌ها می‌توانند آن‌چنان دچار ترس شوند که کاملاً به سوار بی‌اعتنایی کرده و تمام تلاش‌های سوار برای متوقف کردن آن بی‌نتیجه باشد.
در بعضی موارد، اسب‌ها به دلیل عدم آموزش و ورزش کافی و یا داشتن انرژی بالا وقتی در فضاهای باز قرار می‌گیرند، شبیه حالتی که رم کرده‌اند، شروع به دویدن با سرعت زیاد کنند.

آنچه در ادامه می‌خوانید

3 دیدگاه دربارهٔ «چرا اسب رم می کند ؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *