نژادهای اسب پونی

انواع نژادهای اسب پونی

پونی از خانواده اسب‌ها است، با این تفاوت که ارتفاع آن‌ها نسبت به اسب‌ها کوتاه‌تر است و همچنین یال و دم پرپشت‌تری نسبت به اسب‌ها دارند. نژادهای اسب پونی متعددی وجود دارد.

پونی‌ها ازنظر اندازه و سایر خصوصیات با هم متفاوت هستند. از رایج‌ترین نژادهای اسب پونی می‌توان به اسب‌های پونی شتلند اشاره کرد که بسیار آرام و مطیع هستند و آموزش پذیری بالایی دارند و همین فاکتور موجب می‌شود که اسب‌های فوق‌العاده‌ای برای کودکان محسوب شوند.

در ادامه‌ی این مطلب می‌توانید با نژادهای اسب پونی آشنا شده و ویژگی‌های هر یک را بررسی کنید.

منشأ واقعی پونی شتلند به‌مرورزمان گم‌شده است. حدود ۴۰۰۰ سال پیش، پونی‌ها در جزایر ناهموار شتلند در اسکاتلند در حال گردش بودند.

از پونی‌های مقاوم و نیرومند شتلند برای کشیدن چرخ‌دستی‌ها و در زمین‌های زراعی برای شخم زدن و همچنین شغل‌های دیگر استفاده می‌شد.

در طول انقلاب صنعتی، آن‌ها برای کمک به توسعه معادن زغال‌سنگ به این مکان‌ها فرستاده شدند. آن‌ها همچنین به لطف آرامش و اندازه مناسبی که دارند، برای کودکان همدم محبوبی محسوب می‌شوند.

در سال ۱۸۹۰ کلوپ پونی آمریکایی، شتلند را در ایالات‌متحده به ثبت رساند. وزن یک اسب شتلند به ارتفاع آن بستگی دارد اما به‌طورکلی حدود ۴۰۰ تا ۴۵۰ پوند است.

پونی‌های شتلند حداکثر ۱۰.۵ دست (۴۲ اینچ) ارتفاع دارند، که کوچک‌ترین‭ ‬در‭ ‬بین‭ ‬نژاد‌های پونی بریتانیایی است.

آنچه در ادامه می‌خوانید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *